رفتن به محتوای اصلی

درس ها از آنچه گذشت ( جوانمردی و مدیر سایت ایران گلوبال )
12.01.2021 - 16:46

نویسندگان ، کنشگران و فعالان درفضای  مجازی در رابطه با اتهامات جوانمردی  وشفاف سازی مدیر مسئول سایت ایران گلوبال آقای کیانوش توکلی نوشته و یا در مصاحبه ها گفته ا‌ند . جوانمردی آقای توکلی و دخترش ژاله را به جاسوسی متهم کرده  بود . جزئیات این اتهامات یا بهتر بگویم توهمات کودکانه جوانمردی را شما می توانید در سایت ایران گلوبال بیابید.

 

پاسخ ها هم بصورت نوشتجات و مصاحبه ها در سایت ایران گلوبال، فیسبوک آقای توکلی و یوتیوب موجود است . کیفیت تحقیقات و ارائه « اسناد » از طرف جوانمردی در نازلترین سطح ژورنالیستی بوده است . واکنش‌ها هم متفاوت بوده است

برخی افراد و گروههای سیاسی بسیار متعجب و برخی دیگر نه تنها تعجب نکرده اند بلکه اتهام زنی‌ جوانمردی را کاملا در راستای کار همیشگی او دانسته اند . گروهی که اخبار و گزارشها بر مبنای منابع قابل اعتماد خبری برایشان مهم است ،می‌ گویند, از اینکه جوانمردی مخالف رژیم اسلامی ایران است تردیدی ندارند,اما او در ادامه کار خبری خود طی سالها به مگافونی تبدیل شده است که عملا پروپاگاندا در خروجی‌ کار او , حرف اول را میزند.

 جوانمردی خود به ماشین پروپاگاندا و ترویج اخبار جعلی علیه رژیم تبدیل شده است . برای او مرزهای میان حقایق و دروغ قابل رویت نیست ، به عبارتی او به ندیدن میدان خاکستری عادت کرده است . قطعا اخبار درست را هم میتوان از میان گزارشهای او هم یافت

 گروهی از فعالین اپوزیسیون اعتقاد داردند شرایط کاری او تحت تاثیر روابط احزاب گوناگون منطقه قرار دارد و او نمی بیند که چه در خارج از حباب او می‌گذرد . وقتی او در لایو خود چون ژنرال ارتشی با هزاران سربازان مجازی نطق جنگی خود را بنام گزارش می راند ، خود به آن باور می کند، همان احساس و تجربه‌ای که سرداران سپاه در مقابل میکروفون دارند,او هم تجربه می کند . او برایش سایت ایران گلوبال و خانواده کوچک توکلی اهمیتی نمی یابد ،کسی‌ که در باورهای دروغین خودزندگی‌ می‌کند , نیازی به عذرخواهی نمی بیند زمانی‌ عوام,  هزاران هزار به دروغ او لایک بخوان لبیک می‌ گویند .

آقای توکلی در آخرین برنامه خود با ارائه گزارش مالی از بانک گفته است که او دیگر ادامه نمی دهد .او همچنین در تمام مصاحبه ها تاکید کرده بود که بدنبال  اقدام  حقوقی نیست.برای  اوضمن  دفاع از کرامت انسانی خود و خانواده اش شفاف سازی مهمتر است.

مقابله با اخبار جعلی ، افشاگری فیک نیوز مورد استقبال ما فعالین و کنشگران قرار گرفت. برنامه‌های شفاف سازانه آقای توکلی بصورت حرفه ای و موفقیت آمیز صورت گرفته است ،که به باور من تلنگری برای همه کنشگران و وجدانهای بیدار بوده است

برخی‌ از ما کنشگران مستقل در کنار مدیر مسئول ایران گلوبال بوده ایم . حمایت‌های ما صرفا دفاع از کیانوش نبوده است بلکه دفاع از حقانیت و مقابله با فیک نیوز و بلندگوهای آن بوده است . جوانمردی نه به عنوان شخص بلکه به عنوان یک پدیده رایج یک شیوه کار ، هیجانی ، جعلی و دروغ یا راست مورد ارزیابی و قضاوت قرار گرفته است .

دوستانی که در کنار ایران گلوبال بوده اند ‌، از صداقت آقای توکلی و کار او دفاع کرده اند. کوشش‌های آقای توکلی از جمله دست دوستی‌ و آشتی‌دراز کردن از طرف جوانمردی بی‌ پاسخ ماند. جوانمردی تا بحال شجاعت آنرا نداشته است که از کار خود در رابطه با انتشار جعلی اخبار انتقاد و از آقای توکلی عذر خواهی کند.

برخی از دوستان که بارها در مصاحبه های ایران گلوبال شرکت کردند نخواستند و یا با دلایل دیگر از دفاع خوداری کردند .امیدوارم به باز اندیشی نگاه خود بپردازند. در آیینه مدیای آزاد آنها قضاوت می‌ شوند. متاسفانه ما در صفوف اپوزیسیون ایران ، دوستان مصلحت گرا ومحافظ کار بسیار داریم

 برخی‌ دیگر از دوستان اشاره حقوقی درستی کرده بودند که متهم وظیفه ای ندارد از خودش اسنادی ارائه دهد که نشان دهد بیگناه است . به گمان این دوستان کیانوش با یکی دو برنامه در رد اتهامات می بایست سرو ته قضیه را جمع میکرد ،به گمان این دوستان ادامه افشاگری بسود جمهوری اسلامی و بضرر اپوزیسیون می توانست باشد .این دوستان باید توجه کنند که ما  امروز در جنگ پروپاگاندای گسترده جهانی ، ملی ، اتنیکی در فضای مجازی و حقیقی بسیار تنگا تنگ زندگی‌  می‌کنیم. این جنگ در سالنهای دربسته دادگاهها جاری نیست, که ازاتهام  زننده اسناد طلب شود. حوادث آمریکا، اوج پروپاگاندای جعل و دروغ را همگان شاهد بودیم .دفاع از دموکراسی نیاز مبرم به افشاگرایان پیگیری دارد که بتوانند با برچسب ها و اخبار جعلی مقابله کنند . سایت ایران گلوبال و آقای توکلی به وظایف اخلاقی خود بسیار مدارا گرایانه و انسانی عمل کرده اند.

 

گزارش مالی بانک دانمارکی در رد ادعای دروغین علی جوانمردی!

 

کامنت هایی از فیسبوک در باره علی جوانمردی ، کیانوش و ژاله توکلی !

انگشت بی درنگ نا « جوانمردی» بر ماشه ترور شخصیت!

دمکراسی در سایت ایرانگلوبال راهش را ادامه خواهد داد

 اسماعیل نوری علااعلام می دارم که کیانوش توکلی هيچگاه عضو حزب ما نبوده ايد که از آن اخراج شود!

در مقابله با اخبار جعلی چه کنیم

مشکل علی جوانمردی (سیزیف) و بخشی از اهل سیاست، آخوندها، حکومتی ها و حتا مخالفان

در رد اتهامات بي اساس علي جوانمردي !

Missing media item.

Missing media item.

 

 

Missing media item.

 

 

 

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

هوآس اسدی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.