ادامه کوچ کاربران واتس‌اپ به پیام‌رسان‌های رقیب

واتس‌اپ پیام‌رسان متعلق به فیس بوک، روز سه‌شنبه در مورد حفظ حریم خصوصی افراد اطمینان داد. بسیاری از کاربران این پیام‌رسان به دنبال تغییراتی در قوانینی و مقررات این شبکه اجتماعی به اپلیکیشن‌های دیگر از جمله تلگرام و سیگنال رفته‌اند.

 

آدام موسری، مدیر فیسبوک و رئیس اینستاگرام در توئیتی گفت "اطلاعات غلط زیادی" در مورد به روزرسانی خدمات واتس آپ به وجود آمده است.

واتس‌اپ به دو میلیارد کاربر خود اعلام کرده است که در صورت تمایل به استفاده از این پیام‌رسان، باید باید اجازه دهند تا داده‌هایشان با فیسبوک شرکت مادر این اپلیکیشن به اشتراک بگذارد.

این در مورد کاربران انگلیس و اروپا صدق نمی‌کند. با این حال این درخواست برای همه کاربران ارسال شده است.

همه کاربران واتس‌اپ باید شرایط جدید را تا کمتر از یکماه دیگر (هشتم فوریه) قبول کنند، در غیر این صورت این پیام‍رسان قادر به ادامه ارائه خدمات نخواهند بود.

اما اکنون آدام موسری گفته است "به روزرسانی سیاست به هیچ وجه بر حریم خصوصی پیام‌های شما با دوستان یا خانواده‌تان تأثیری ندارد."

او گفته ما نمی توانیم پیام‌های خصوصی شما را ببینیم یا تماس‌های شما را بشنویم، چنانچه فیسبوک نمی‌تواند آن را بشنود. آدام موسری تاکید کرده که به اشتراک گذاری داده با فیسبوک نیز موضوع جدیدی نیست.

بنابر اعلام این شبکه اجتماعی تغییرات جدید در تلاش است تا کسب‌وکارها بتوانند از خدمات میزبانی فیس‌بوک برای مدیریت چت‌های واتس‌اپ استفاده کنند و بر اساس اطلاعات به‌دست آمده، تبلیغات هدف‌مند انجام دهند.

افزایش کاربران سیگنال و تلگرام

کاربران

 

همزمان با خروج دسته جمعی کاربران از واتس‌اپ، پاول دوروف، بنیان‌گذار و مدیر عامل پیام‎رسان تلگرام اعلام کرد با موج ورود کاربران جدید به این پیام‌رسان مواجه است و ۲۵ میلیون نفر در ۷۲ ساعت گذشته وارد تلگرام شدند.

بنابر بر اعلام پاول دوروف شمار کابران فعال تلگرام اکنون از مرز ۵۰۰ میلیون عبور کرده است.

در روزهای گذشته سیگنال نیز از افزایش شمار کاربرانش خبر داده بود.

سیگنال همچنین درباره مشکل برخی از کاربران در مورد ایجاد گروه‌ها و تأخیر در دریافت کدهای تأیید گفته بود به دلیل افزایش شتابان کاربران با مشکلاتی مواجه شده است. اما این پیام رسان در 10 ژانویه اعلام کرد سرورهای جدید آماده خدمات‌رسانی به کاربران هستند.

هر دو پیام‌رسان تلگرام و سیگنال سرویس پیام‌رسانی رمزگذاری شده رایگان در اختیار کاربرانشان می‌گذارند.

منبع: 
bbc
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: