سپاه پاسداران ایران می‌گوید : آزمایش 'نسل جدید' موشک‌های بالستیک

سپاه پاسداران ایران می‌گوید "نسل جدید" موشک‌های بالستیک و پهپادهای نظامی را در یک مانور آزمایش کرده است. این سومین مانور نظامی ایران در کمتر از دو هفته است

این مانورها در زمانی برگزاری می‌شود که طی هفته‌های گذشته، بویژه در نخستین سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس، جدل‌های لفظی و تنش میان ایران و آمریکا مجددا افزایش یافته و هر دو طرف در باره اقدامات تحریک‌‌آمیز هشدار داده‌اند.

سپاه نیوز، وبسایت خبری سپاه پاسداران می‌گوید، در مرحله اول رزمایش پیامبر اعظم ۱۵، امروز (جمعه) "پهپادهای تهاجمی و موشک‌های بالستیک ایران در منطقه عمومی کویر مرکزی ایران" آزمایش شده‌اند.

امیر حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفته است در این رزمایش نسل جدید موشک‌های بالستیک آزمایش شدند که "دارای سرجنگی جدا شونده با RCS و سطح مقطع راداری پایین هستند".

تلویزیون ایران و توییتر فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصاویری از این رزمایش منتشر کرده‌اند.

آمریکا، عربستان و کشورهای اروپایی بشدت از برنامه موشکی ایران و توسعه آن انتقاد می‌کنند و آن را خطری برای ثبات منطقه خاورمیانه می‌دانند. ایران در مقابل برنامه موشکی خود را دفاعی و بازدارنده می‌خواند و می‌گوید "به هیچ وجه" درباره این موضوع مذاکره نخواهد کرد.


 

ارتش ایران دو روز پیش هم در جریان برگزاری یک رزمایش "غیرمترقبه" دریایی در آب‌های جنوب ایران، موشک کوتاه برد و موشک‌های کروز دریایی سطح به سطح آزمایش کرد.

حدود ۱۰ روز پیش هم ارتش ایران در یک مانور دیگر پهپادهای خود را امتحان کرد.

هفته پیش در مراسمی با حضور حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران، یک پایگاه موشکی نیروی دریایی سپاه به نمایش گذاشته شد و گفته شد این پایگاه در سواحل خلیج فارس قرار دارد.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: