ساقی این "افتخارات جامعه پزشکی" اما معلوم و مقام معظم رهبری است!

موادی هم که می زنند کوکتلی از رانت، زرشک و دستمال یزدی است که در گیلاس "بساز و بنداز" سرو می شود. بخش هایی از نامه 3500 "پرشک" به شیخ حسن روحانی :
ساقی این "افتخارات جامعه پزشکی" اما معلوم و مقام معظم رهبری است! موادی هم که می زنند کوکتلی از رانت، زرشک و دستمال یزدی است که در گیلاس "بساز و بنداز" سرو می شود.
بخش هایی از نامه 3500 "پرشک" به شیخ حسن روحانی :
-با در نظر گرفتن خطاهای علمی احتمالی به‌ویژه در مواقع اضطراری و تعجیل در ساخت این واکسن‌‌ها، وجود تردید جدی در مورد کارایی واکسن‌‌های تازه به بازار آمده در مقابل جهش‌‌‌های مکرر ویروس کرونا، وجود ابهام درخصوص بازه ایمنی‌‌‌زایی واکسن و نیز مجهول بودن عوارض درازمدت این واکسن‌‌ها علاوه بر عوارض فوری که تاکنون نشان داده‌‌‌اند (اعم از موارد فوت احتمالی و یا ابتلا به عوارض گوناگونِ گزارش‌شده)؛ مؤثر و ایمن بودن واکسن‌‌‌های فوق زیر سؤال است. امروزه بیوتروریسم امری خیالی و ذهنی نیست؛ نظر به اینکه شواهد مسلم عینی از این شیطنت‌‌‌ها و نیز تست محصولات دارویی و واکسن‌‌ها در کشورهای آفریقایی و جهان سوم نیز وجود دارد.
-آیا ساده‌انگاری نیست که جان و سلامتی مردم عزیزمان را به‌عنوان نمونه آزمایشگاهی، برای آزمایش و بررسی کارایی واکسن بر روی یک جمعیت خاص، در اختیار سازندگان واکسن آمریکایی یا انگلیسی قرار دهیم، آن هم دولت‌‌هایی که طی چند دهه اخیر به‌انحای مختلف اثبات کرده‌‌اند که کمترین حرمتی برای سلامت و جان ایرانیان قائل نیستند؟
پاسخ دکتر پرویز الیاسی به حضرات پزشک: 
سلام به همکاران و اعضای هیئت علمی امضاکننده نامه
بسیار خرسندم که می‌بینم همکارانم چنین هشیارانه به مسائل روز پزشکی واکنش نشان می‌دهند و خصوصا مایه مباهات است که بجز رشته تخصصی خود، به واکسن‌سازی و سیاست نیز اشراف دارند.
من همچون شما اما از دیدگاهی دیگر، نگران خدشه به شرافت حرفه پزشکی هستم و مایل به ادای دین خود، هرچند در حد ران ملخی از مور هستم.
شاید عده‌ای از شما مأخوذ به حیا شده یا به قصد مطرح‌شدن و در لیست خودی‌ها ماندن و استفاده از مزایای آن چنین نامه‌ای را امضاء کرده باشید، اما درهرحال مسئولیت آن بر دوش همه شماست.
خوشا به حال عده‌ای که با مطالعه کامل، بینش مطمئن و بدون قصد خوشامدگویی نامه را امضا کردند و بدا به حال بقيه. نکات زیر را صریح و بی‌پرده با شما در میان می‌گذارم:
۱- اگر شما قبل از سخنان رهبری از این مطالب آگاه بوده‌اید چرا پیشاپیش هشدار لازم را به مبادی پزشکی کشور ندادید؟ اگر رهبری به‌دليل مشغله‌ها نمی‌توانستند طرح موضوع کنند با وظیفه‌ای که بر دوش شما بود، چه می‌کردید؟ آیا این عمل شما مصداق خیانت نبود؟
۲- اگر شما بعد از این سخنان، از این مطالب آگاه شده‌اید باید فاتحه نظام بهداشتی که ۲۵۰۰ نفر از اساتیدش دیر از خواب بیدار می‌شوند و بعضی هم مشاور رهبری هستند را خواند.
۳- اگر شما بعد از سخنان رهبری به صرافت افتادید که خود را مطرح کنید، این از مصادیق چاپلوسی است که در اسلام، مذموم و تداعی‌کننده داستان نديم سلطان محمود است.
۴- حدسیات و پیش‌بینی‌های غیرمستند و شبهات مطرح در این نامه به همه محصولات این کشورها، پزشکی یا غیرپزشکی قابل سرایت است. با این قیاس استفاده از داروهای شیمی درمانی، استنت قلبی، لنز داخل چشمی و بسیاری لوازم دیگر مشمول این شبهات خواهند بود.
۵- پیشنهاد می‌کنم برای نشان‌دادن حسن‌نیت خود، اگر از کالای این کشورها استفاده می‌کنید مثل گوشی اپل، اتومبیل خارجی، گذرنامه خارجی و ... را کنار گذاشته و با نوع ایرانی یا خارجی مورد اعتماد جایگزین کنید. برای اعضای خانواده‌تان نیز که در خارج از کشور هستند، از واکسن داخلی تهیه و ارسال کنید و بهتر است برای دورماندن از این مسائل، ترتیب بازگشت آنها به وطن را فراهم کنید.
۶- پیشنهاد می‌کنم از ارسال مقالات خود به نشریات این کشورها و افتخار به این کار خود داری کنید. بعید نیست بعضی اطلاعات این مقالات مورد سوءاستفاده دشمن قرار گرفته و علیه خود ما به کار گرفته شود.
پاسخ خود به شما را با یک سوال به پایان می‌برم. بلاتشبيه فرض کنید نامه‌ای با امضای ۲۵۰۰ پزشک زمان شاه را مشاهده کنید که بعد از سخنرانی شاه در مورد مضرات سیگار، در مخالفت با مصرف دخانیات نوشته شده باشد، يبنی و بين‌الله در مورد آن پزشکان چه قضاوتی خواهید کرد؟ همان قضاوت سزاوار شما نیست؟
كونوا أحرارا فی‌دنیاکم
چگونه ز غیر شکایت کنم که همچو حباب
همیشه خانه خراب هوای خویشتنم
*چشم پزشک
متن نامه این " پزشکان" در کامنت اول قابل خواندن است.
منبع: 
فیسبوک نویسنده
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: