پایان عمق استراتژیک!

از مدت ها پیش روشن شده بود که بازی در سوریه تمام است و خون هزاران کشته و چند ده میلیارد دلاری که قرار بود "راه قدس از دمشق" را باز کند، باد هوا شده است. از وقتی که با چراغ سبز روس ها و همراهی ساکت بشار اسد، هواپیما های اسراییلی، آسمان باز سوریه را به عرصه تاخت و تاز و شکار پاسداران سپاه قدس و وابستگان زینبی و فاطمی آن بدل کردند، فقط رهبر خرفت

پایان عمق استراتژیک!

از مدت ها پیش روشن شده بود که بازی در سوریه تمام است و خون هزاران کشته و چند ده میلیارد دلاری که قرار بود "راه قدس از دمشق" را باز کند، باد هوا شده است. از وقتی که با چراغ سبز روس ها و همراهی ساکت بشار اسد، هواپیما های اسراییلی، آسمان باز سوریه را به عرصه تاخت و تاز و شکار پاسداران سپاه قدس و وابستگان زینبی و فاطمی آن بدل کردند، فقط رهبر خرفت و شیرین عقل نظام و اطرافیان مجیز گوی او بودند که سرشان را زیر برف فرو می کردند و نمی خواستند باور کنند که ورق در سوریه برگشته است. حالا لاوروف، وزیر خارجه روسیه، با صراحتی که برای هیچ کس جای تردید باقی نمی گذارد، به سرداران کودن سپاه و خامنه ای اعلام کرده که روسیه دیگر به آنها اجازه تهدید امنیت اسراییل از خاک سوریه را نخواهد داد و وقت آن رسیده که بساط شان را از آنجا جمع کنند و دست از پا درازتر به ام القرا ی اسلام بر گردند.
پایان عمق استراتژیک، صورتحساب بزرگی را روی دست خامنه ای می گذارد و بعید است که بیت ورشکسته او بتواند با بگیر و ببند، پاسخ سوال مردم در ارتباط با این ورشکستگی و خیانت بزرگ را بدهد.
گزارش سخنان لاوروف:

به گفته وزیر امور خارجه روسیه این کشور اجازه نخواهد داد از خاک سوریه برای تهدید امنیت اسرائیل استفاده شود. سرگئی لاوروف تاکید کرده که روسیه می‌تواند هر تهدیدی علیه اسرائیل در خاک سوریه را مستقلا خنثی کند.

سرگئی لاورف، وزیر امور خارجه روسیه در یک کنفرانس مطبوعاتی در روز دوشنبه ۱۸ ژانویه (۲۹ دی) در ارتباط با نقش اسرائیل در سوریه و حملات نیروی هوایی اسرائیل به مواضع نیروهای متحد ایران در سوریه موضع‌گیری کرد.

 

به گزارش سایت اسپوتنیک لاوروف از دولت اسرائیل درخواست کرده است که پیش از اقدام به مقابله با تهدیدهای امنیتی، این تهدیدها را به اطلاع روسیه برساند.

لاوروف درباره رویکرد اسرائیل در سوریه از جمله گفت: «همکاران گرامی اسرائیلی، هرگاه شما دلایلی درباره این موضوع دارید که کشورتان از سوی خاک سوریه مورد تهدید قرار گرفته است، کافی است این را سریعا به اطلاع ما برسانید و ما همه اقدامات لازم برای خنثی کردن این تهدید را به کار خواهیم بست.»

منبع: 
فیسبوک نویسنده
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

تصویر نظرات رسیده

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شاید لازم بود که من عمق استراتژیک را در گیومه " " می گذاشتم تا با مفاهیمی مثل امنیت ملی، یگانه تصور نشود. عمق استراتژیک اساسا یک مفهوم نظامی است که در دکترین سیاست خارجی کاربردی ندارد و