توییتر حساب سایت خامنه‌ای را به دلیل 'تهدید ترامپ به انتقام' مسدود کرد

توییتر یکی از حساب‌های کاربری مربوط به رهبر ایران را به دلیل تهدید رئیس‌جمهور سابق آمریکا به "انتقام سخت" مسدود کرد.این حساب آیت‌الله خامنه‌ای عکسی را منتشر کرده بود که به نظر می‌آمد در آن دونالد ترامپ در زمین گلفش مشغول بازی است. توییتر نوشته که این حساب به دلیل "نقض قوانین توییتر" از دسترس خارج شده است.

روی پوستر به نقل از آقای خامنه‌ای نوشته شده "انتقام حتمی است". جمله‌ای که از سوی بسیاری از کاربران به عنوان دعوت به حمله به آقای ترامپ تعبیر شد.

حساب‌های اصلی مربوط به آقای خامنه‌ای در توییتر همچنان در دسترس است.

شماری از کاربران از مدیران توییتر خواسته‌ بودند که حساب کاربری رهبر ایران را به خاطر "نقض قوانین توییتر" مسدود کند.

این توییت در حساب فارسی سایت آقای خامنه‌ای منتشر شده و حساب توییتری آقای خامنه‌ای هم آن را ری‌توییت کرده بود.

انتقام حتمی است

منبع تصویر،TWITTER@KHAMENEI_SITE

توییت بازنشر یکی از سخنرانی‌های آقای خامنه‌ای در ۲۶ آذرماه امسال است که گفته بود قاتل سلیمانی و آمر به قتل سلیمانی باید انتقامشان را "در هر زمان ممکن" پس بدهند.

رهبر و مقام‌های نظامی ایران دونالد ترامپ را در صدور فرمان حمله به قاسم سلیمانی، فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران مقصر می‌دانند.

آقای سلیمانی ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ در نزدیکی فرودگاه بغداد با موشک پهپاد آمریکا کشته شد.

یکی از کاربران توییتر با انتشار این توییت، مستقیما به جک دورسی، مدیر عامل توییتر نوشته است که چطور توییتر دونالد ترامپ را بست اما چنین مطلبی اجازه انتشار دارد.

توییتر چند روز مانده به بررسی استیضاح دونالد ترامپ در مجلس نمایندگان، حساب توییتر آقای ترامپ با ۸۰ میلیون دنبال کننده را به اتهام "ترویج خشونت" برای همیشه مسدود کرد.

همچنین توییتر در همان روز به حساب‌های غیرفارسی رهبر ایران هم هشدار داده بود که اگر یک توییت درباره واکسن کرونا را حذف نکند، این حساب بسته خواهد شد.

در آن توییت به زبان‌های عربی، انگلیسی، اسپانیایی، روسی و فرانسوی نوشته شده بود که واکسن‌های آمریکا، بریتانیا و حتی فرانسه برای کرونا قابل اعتماد نیستند. حساب‌های غیرفارسی رهبر ایران آن توییت را حذف کردند.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: