تازه هایی از پرونده تروریست جمهوری اسلامی که در المان دستگیر شد!

ترجمه متن گزارش مفصلی که شبکه اول تلویزیون آلمان پخش کرده است حاکی از اطلاعات جدیدی از اسدلله اسدی است. اسدالله اسدی در حالیکه برای منفجر کردن تجمع مجاهدین خلق مقادیر زیادی مواد منفجره در اختیار یک زن و مرد قرار داده بود، در تابستان ۲۰۱۸ در استراحتگاه وسط اتوبان در ایالت بایرن المان دستگیر شد. شبکه اول تلویزیون آلمان میگوید این فرد همه جا برای اقدامات خودش از امتیاز یک دیپلمات استفاده میکرده است. اسدی جزو رده سوم دیپلماتهای حکومت
تازه هایی از پرونده تروریست جمهوری اسلامی که در المان دستگیر شد!
ترجمه متن گزارش مفصلی که شبکه اول تلویزیون آلمان پخش کرده است حاکی از اطلاعات جدیدی از اسدلله اسدی است. اسدالله اسدی در حالیکه برای منفجر کردن تجمع مجاهدین خلق مقادیر زیادی مواد منفجره در اختیار یک زن و مرد قرار داده بود، در تابستان ۲۰۱۸ در استراحتگاه وسط اتوبان در ایالت بایرن المان دستگیر شد. شبکه اول تلویزیون آلمان میگوید این فرد همه جا برای اقدامات خودش از امتیاز یک دیپلمات استفاده میکرده است. اسدی جزو رده سوم دیپلماتهای حکومت در سفارت وین بوده است. لازم به ذکر است که این عمل طبق قوانین بین المللی جرم محسوب میشود.
در ماشین کرایه ایی فورد که او سوارش شده بود، علاوه بر دو سرنشین که پسران اسدالله اسدی و همکار او در این نقشه تروریستی بودند، دو تا کتابچه سیاه و سبز نیز پیدا شده که برای سازمان امنیت المان و سایر کشورهای اروپا حائز اهمیت است. در کتابچه سیاه همه چیز با رمز نوشته شده است. سازمان امنیت آلمان با متخصصینش مشغول رمزگشایی این کتابچه است. شبکه یک میگوید تصور میرود که این کد گذاری با کلمات اختصاری برای انجام این عمل تروریستی بوده است. کتابچه سبز دوم که دویست صفحه چهارخانه دارد، پر از رسید پرداخت پول است. اینطور به نظر میرسد که اسدی به افراد زیادی پول نقد میداده است. بر اساس این گزارش، سازمان امنیت المان با پیدا کردن این کتابچه رد پای افراد زیادی را پیدا و دنبال میکند چرا که معلوم است اسدی به همه جای اروپا مسافرت داشته است. سازمان امنیت آلمان حدس میزند که اسدی یکی از مسئولین وزارت اطلاعات بوده که شبکه ایی را در کشورهای اروپایی هدایت و حتی در المان همکارانی داشته است.
در کتابچه سبز اسدی ۲۸۹ یاداشت پیدا شده که به دو زبان فارسی و حروف انگلیسی و شامل ادرس مکانها، رستورانها، هتل های مختلف است و ساعات و روزها به دقت یاداشت شده است. مامورین سازمان امنیت المان توانستند تمام این ادرسها و مکانها را در یازده کشور پیدا کنند. ۱۴۴ مورد مال کشور آلمان میباشد. بطور مثال در یکی از این آدرسها بصورت کد آمده است: منظره قشنگ هامبورگ ۳۶ دی شماره ۲۲۰۸۵ ماموران آلمان وقتی این کد را دنبال کردند متوجه شدند منظور اسدی مرکز اسلامی هامبورگ میباشد. در کتابچه اسدی همچنین ادرسهایی در شهرهای کلن، بن، هایدلبرگ، رگنزبورگ، برگیش گلادباخ، مونیخ و....پیدا کرده اند. همچنین ادرسهای مناطق دیدنی و غیره.
در اولین بازجویی ها گفته است که او هدفش توریستی بوده است. پلیس هم هتل ها و رستورانهایی را پیدا کرده که اسدی انجا بوده، همه جا پول نقد پرداخت کرده و یازده هزار یورو پیش خودش داشته است. یک روز قبل از بازداشتش با پسرش به باغ وحش شهر کلن رفته است. سازمان امنیت المان این امر را زیر سوال برده که چرا اسدی اینهمه به المان رفت و امد داشته است؟ آیا مرکز همکاران اسدی در آلمان میباشد؟ کشورهای دیگر چطور؟ به طور مثال به زن و مردی که مواد منفجره را داده به گفته خود انها در کشورهای مختلف اروپا ملاقات داشته است. در زمان دستگیری اسدی رسیدهایی را پیدا کرده اند که مثلن به یکی ۲۵۰۰ یورو، به کس دیگری ۵۰۰۰ یورو، برای یک نفر حتی سر رسید یک لپ تاپ وجود دارد. امضاها معلوم است با اسامی قلابی میباشد. ولی تا همینجا معلوم شده که زن و مردی که مواد منفجره را گرفته اند چند صد هزار یورو دریافت کرده بودند. دادستان بلژیک تقاضای بیست سال حبس برای اسدی کرده است. روز چهارم فوریه دادگاه تشکیل و حکم را اعلام میکند.
منبع: 
فیسبوک نویسنده
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: