ده هزارمین پست خبری من در بالاترین!
23.01.2021 - 14:24

 

امروز ده هزارمین پست خبری _ سیاسی ام را در بالاترین گذاشته ام/ بعبارت دیگر در طول  13 سال عضویت ام  در وبگاه  بالاترین دقیقا 10000 لینک  خبری _ که بیش از 13 درصد ان داغ شده _ در آنجا پاپلیش کرده ام  که  صد ها هزار بینده داشته است.

. "بالاترین" درکنار تویتر و فیس بوک  به عنوان یک ابزار رسانه‌ای مؤثر جنبش سبز مورد توجه معترضان و مورد انتقاد حکومت بوده است. دکتر مهدی یحیی‌نژاد‌، مدیر آن می‌گوید: هدف "بالاترین"، حمایت از آزادی‌بیان است.

 یکی از وب‌سایت‌هایی که پس از انتخابات ریاست جمهوری 1386 در ایران نامش بیش از گذشته بر سر زبان‌ها افتاد، سایت اجتماعی «بالاترین» بود. در بخش راهنمای این وب‌سایت آمده است: «بالاترین اولین وب‌سایت به زبان فارسی است که با استفاده از فیدبک خوانندگان، لینکهای جالبتر را به خوانندگان خود معرفی می‌کند. خوانندگان این سایت با دادن نمره مثبت و منفی به لینکها بر اساس جالب بودنشان، به بقیه خوانندگان کمک می‌کنند که لینکهای بهتر را ببینند. بالاترین سال ۲۰۰۶ به راه انداخته شده است و هر ماه نزدیک به یک میلیون بازدید کننده متفاوت داشت .»

 

بالاترین یک وبگاه مشارکت عمومی و بر اساس رأی کاربران است که توسط مهدی یحیی‌نژاد در تاریخ ۱۶ اوت ۲۰۰۶ شکل گرفت.

این وبگاه که با هدف عرضه، پیدا کردن و جداکردن لینک‌های جدید توسط کاربران بر اساس ساختار وب‌سایت معروف دیگ (Digg) ایجاد شده، از ساختار رأی‌گیری برای هر لینک استفاده می‌کند.

در بالاترین تنها کاربران عضو شده حق رأی و اظهار نظر(کامنت) دارند. عضویت در بالاترین برای همه آزاد است. در وبگاه بالاترین لینک‌های تازه اضافه‌شده‌ای که بیشترین آرای کاربران را کسب کنند در صفحهٔ اول قرار می‌گیرند.

این سایت با استفاده از روبی آن ریلز نوشته شده‌است. از ایجکس هم در قسمت رأی دادن استفاده شده‌است.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

انتشار از:

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما