به احترام قانون ومردم ایران، خبردار!

نامش عابد است ۲۲ ساله از آمل مازندران و سرباز راهور کشور... به پشتوانه ی قانون در برابر قانونگذار فاسد ایستاد و سیلی اش را هم خورد اما جنبشی به راه انداخت تا هم نماینده خطاکار حیاب کار دستش بیاید و هم با هشتک

به احترام قانون و ملت ایران، خبردار!

نامش عابد است ۲۲ ساله از آمل مازندران و سرباز راهور کشور... به پشتوانه ی قانون در برابر قانونگذار فاسد ایستاد و سیلی اش را هم خورد اما جنبشی به راه انداخت تا هم نماینده خطاکار حیاب کار دستش بیاید و هم با هشتک #عنابستانی_گوه_خورد ادب شود و هم بقیه به اصطلاح نمایندگان فاسد که به تبهکاری شورای نگهبان و نظارت استصوابی بر کرسی قانونگذاری تکیه زده اند حالی شان شود که راستی راستی "دوره ی بزن در رویی!" (آنگونه که رهبرشان مدعی بود) به پایان رسیده و این مردم‌ و جنبش مدنی هستند که گام به گام منویات شان را بر مجلس و نظام و ارکان اش سوار می کنند نه برعکس!

پ.ن: به قول زنده یاد دکتر مصدق: مجلس آنجاست که مردم هستند

عنابستانی: به سرباز سیلی نزدم، فقط او را هل دادم

علی اصغر عنابستانی، نماینده متهم به کتک زدن یک سرباز راهنمایی رانندگی، دربیانیه‌ای تازه از نمایندگان مجلس خواسته از حیثیت او دفاع کنند و در واکنش به انتقادها از برخورد فیزیکی با سرباز گفته است که "فقط" او را هل داده و به صورتش سیلی نزده است. این در حالی است که آقای عنابستانی پیش از این مدعی شده بود که بعد از توقف خودرو او به دلیل تردد در خط ویژه از خودرو پیاده نشده است.

هم‌زمان پلیس فیلمی از دوربین مداربسته محل حادثه منتشر کرده و در آن لحظه برخورد را با دایره‌ای قرمز مشخص کرده است. در این فیلم که با کیفیت پایین منتشر شده به نظر می‌آید سرباز در اثر ضربه به عقب پرتاب می‌شود.

در این فیلم همچنین دیده می‌شود که خودرو حامل آقای عنابستانی بعد از وارد شدن به خط ویژه متوقف می‌شود.


پایان پست Twitter, 1

او که متهم به سیلی زدن به سرباز وظیفه راهنمایی رانندگی است با وجود انتقادهای گسترده، عذرخواهی یا ابراز تاسف نکرده و مامور را به "توهین بی‌دلیل"، ضربه زدن به او با باتوم متهم کرده است.

استفاده از مقام و نفوذ سیاسی یا اجتماعی برای اعمال قدرت و سوء استفاده از موقعیت در ایران امری عادی است و بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی این حادثه را نمونه‌ای از اتفاقات بی‌شماری می‌دانند که به دلیل بازتاب نیافتن در رسانه‌ها و عدم برخورد قانونی همچنان ادامه پیدا می‌کند.

اما نماینده سبزوار در بیانیه‌اش با نگاهی کاملا متفاوت خود را شاکی و قربانی معرفی کرده و خطاب به همکارانش نوشته است که اگر او دفاع نکنند "بعد از این نمایندگی مردم جز اسباب تمسخر و هتک حرمت توسط سایرین چه اصحاب قدرت و ثروت و ... نخواهد بود."

اعتراض به فیلم گرفتن سرباز

آقای عنابستانی در این بیانیه مدعی شده که مامور راهنمایی "عامل تشنج عمومی در خیابان و جنجال‌آفرینی شده و با ایجاد ناامنی و تهییج سایرین برای هجوم به سمت نماینده ملت با خیال راحت از صحنه‌سازی‌اش با دوربین شخصی فیلم گرفته و آن را در فضای مجازی پخش می‌کند و هیچکس سراغی از نیت او نمی‌گیرد."

پیش از این هم بارها در حوادث مختلف کسانی که با گرفتن فیلم یا عکس خبری را بازتاب داده‌اند مورد انتقاد مقام‌ها قرار گرفته‌اند و در مواردی بازداشت و بازخواست شده‌اند.

فیلم سرباز

 

آقای عنابستانی انتقاد کرده که چرا سرباز "با خیال راحت از صحنه‌سازی‌اش با دوربین شخصی فیلم گرفته"

آقای عنابستانی به طور خاص از واکنش کسانی در محل حادثه انتقاد کرده که بعد از آن که خبردار می‌شوند او نماینده مجلس است "به سمت ماشین آمده و مشت و لگد می‌زنند و شیشه عقب ماشین روی سر من خرد می‌شود."

نماینده سبزوار نوشته است که راننده او در پاسخ به سربازی که به دلیل نداشتن مجوز تردد خطر ویژه خودرو را متوقف کرده گفته " ماشین مجلس است و نماینده عجله دارد." به گفته آقای عنابستانی سرباز دیگر حاضر در صحنه راننده او را "بچه خوشگل" خطاب کرده و در واکنش به نماینده بودن او هم گفته است: "هر خری هست برای خودش هست، من راه نمی‌دهم."

این اتفاق که ظاهرا روز چهارشنبه اول بهمن رخ داده از روز شنبه با انتشار گسترده فیلم توضیحات سرباز، جنجالی شده است.

در این فیلم حامد اکبری، مامور می‌گوید که خودرو نماینده مجلس را به دلیل نداشتن مجوز گذر از خط ویژه اتوبوس متوقف کرده اما بعد از درگیری لفظی با راننده، از نماینده مجلس سیلی خورده است.

پیشتر رئیس پلیس راهور تهران، اقدام برای متوقف کردن ماشین این نماینده مجلس را "کاملا درست و برگرفته از قانون" توصیف کرده و گفته بود درباره برخورد فیزیکی نماینده با آن مامور راهنمایی و رانندگی به مراجع قضایی گزارش داده است.

 
برگرفته از: 
فيسبوك نويسنده
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: