به بهانه عذر خواهی نماینده اسلامی!

عنابستانی نماینده اسلامی که سرباز راهور را مورد ضرب و شتم قرار داده بود با این کلیپ حماقت خود بیش از پیش به نمایش گذاشت!! مردک هنوز نمی خواهد بپذیرد که اشتباه کرده است و خیابان را با اتاق بازجویی یکی پنداشته است!!! بلکه میخواهد سرباز وظیفه شناس را عامل توهین به خود معرفی نماید!!
اینهم نشانه ای از استبداد دینی که در همه وجوه به نحو بارزی نمود می یابد!

در این ویدیو تازه که خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آن را عصر دوشنبه، ۶ بهمن-۲۵ ژانویه، منتشر کرده آقای عنابستانی می‌گوید از "توهین" سرباز راهنمایی رانندگی خشمگین شده و "مانند همگان" دستخوش هیجان شده اما "قبول دارد" که به عنوان نماینده مجلس نباید چنین رفتاری از او سر می‌زده است.

این ویویو جدید در حای عصر دوشنبه منتشر شد که آقای عنابستانی پیش‌تر در بیانیه‌ای تازه از نمایندگان مجلس خواسته بود از حیثیت او دفاع کنند و در واکنش به انتقادها از برخورد فیزیکی با سرباز گفته است که "فقط" او را هل داده و به صورتش سیلی نزده است.


 

نماینده سبزوار به همکارانش هشدار داده که اگر از حیثیت او دفاع نکنند "بعد از این نمایندگی مردم جز اسباب تمسخر و هتک حرمت توسط سایرین چه اصحاب قدرت و ثروت و ... نخواهد بود."

او پیش از این بیانیه حتی مدعی شده بود که بعد از توقف خودرو او به دلیل تردد در خط ویژه از خودرو پیاده نشده است. البته در این ویدیویی عذرخواهی، او به جزییات واقعه و تناقضاتی که در روایت‌هایش در چند روز گذشته وجود دارد اشاره‌ای نمی‌کند.

هم‌زمان پلیس فیلمی از دوربین مداربسته محل حادثه منتشر کرده و در آن لحظه برخورد را با دایره‌ای قرمز مشخص کرده است. در این فیلم که با کیفیت پایین منتشر شده به نظر می‌آید سرباز در اثر ضربه به عقب پرتاب می‌شود.

در این فیلم همچنین دیده می‌شود که خودرو حامل آقای عنابستانی بعد از وارد شدن به خط ویژه متوقف می‌شود.

 

استفاده از مقام و نفوذ سیاسی یا اجتماعی برای اعمال قدرت و سوء استفاده از موقعیت در ایران امری عادی است و بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی این حادثه را نمونه‌ای از اتفاقات بی‌شماری می‌دانند که به دلیل بازتاب نیافتن در رسانه‌ها و عدم برخورد قانونی همچنان ادامه پیدا می‌کند.

اما نماینده سبزوار در بیانیه‌اش با نگاهی کاملا متفاوت خود را شاکی و قربانی معرفی کرده و خطاب به همکارانش نوشته است که اگر او دفاع نکنند "بعد از این نمایندگی مردم جز اسباب تمسخر و هتک حرمت توسط سایرین چه اصحاب قدرت و ثروت و ... نخواهد بود."

اعتراض به فیلم گرفتن سرباز

آقای عنابستانی در این بیانیه‌ای که منتشر کرده مدعی شده که مامور راهنمایی "عامل تشنج عمومی در خیابان و جنجال‌آفرینی شده و با ایجاد ناامنی و تهییج سایرین برای هجوم به سمت نماینده ملت با خیال راحت از صحنه‌سازی‌اش با دوربین شخصی فیلم گرفته و آن را در فضای مجازی پخش می‌کند و هیچکس سراغی از نیت او نمی‌گیرد."

پیش از این هم بارها در حوادث مختلف کسانی که با گرفتن فیلم یا عکس خبری را بازتاب داده‌اند مورد انتقاد مقام‌ها قرار گرفته‌اند و در مواردی بازداشت و بازخواست شده‌اند.

 

آقای عنابستانی انتقاد کرده که چرا سرباز "با خیال راحت از صحنه‌سازی‌اش با دوربین شخصی فیلم گرفته"

آقای عنابستانی به طور خاص از واکنش کسانی در محل حادثه انتقاد کرده که بعد از آن که خبردار می‌شوند او نماینده مجلس است "به سمت ماشین آمده و مشت و لگد می‌زنند و شیشه عقب ماشین روی سر من خرد می‌شود."

نماینده سبزوار نوشته است که راننده او در پاسخ به سربازی که به دلیل نداشتن مجوز تردد خطر ویژه خودرو را متوقف کرده گفته " ماشین مجلس است و نماینده عجله دارد." به گفته آقای عنابستانی سرباز دیگر حاضر در صحنه راننده او را "بچه خوشگل" خطاب کرده و در واکنش به نماینده بودن او هم گفته است: "هر خری هست برای خودش هست، من راه نمی‌دهم."

این اتفاق که ظاهرا روز چهارشنبه اول بهمن رخ داده از روز شنبه با انتشار گسترده فیلم توضیحات سرباز، جنجالی شده است.

در این فیلم حامد اکبری، مامور می‌گوید که خودرو نماینده مجلس را به دلیل نداشتن مجوز گذر از خط ویژه اتوبوس متوقف کرده اما بعد از درگیری لفظی با راننده، از نماینده مجلس سیلی خورده است.

پیشتر رئیس پلیس راهور تهران، اقدام برای متوقف کردن ماشین این نماینده مجلس را "کاملا درست و برگرفته از قانون" توصیف کرده و گفته بود درباره برخورد فیزیکی نماینده با آن مامور راهنمایی و رانندگی به مراجع قضایی گزارش داده است.

 

 

منبع: 
bbc
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: