دستگیری تروریست های اسلامی در دانمارک ؛ المان وسوئد

در مجموع ۱۳ نفر در دانمارک ،یک نفر در المان و دو نفر در مالمو دستگیر شدند. ماجرا از لهستان شروع شد وقتی شخصی سفارش پنج کیلو گوگرد و‌پنج کیلو پودر. آلومینیوم به یک شرکتی در این کشور داد و پلیس المان از اینجا تحقیقات را آغاز کرد که قرار بود با ترکیب این دو ماده مواد انفجاری تهیه شود .
 
در مجموع ۱۳ نفر در دانمارک ،یک نفر در المان و دو نفر در مالمو دستگیر شدند. ماجرا از لهستان شروع شد وقتی شخصی سفارش پنج کیلو گوگرد و‌پنج کیلو پودر. آلومینیوم به یک شرکتی در این کشور داد و پلیس المان از اینجا تحقیقات را آغاز کرد که قرار بود با ترکیب این دو ماده مواد انفجاری تهیه شود .
یک مرد 45 ساله از مالمو در میان بازداشت شدگان پرونده تلاش برای یک یا چند حمله تروریستی با بمب است.
همراه این مرد زن 37 ساله هم بود در خانه آنها در شهر مالمو یک جلد قرآن و آیه ای مبنی با مبارزه با کفار پیدا شد.
این را رسانه سوئدی Sydsvenskan اعلام کرده است. به گفته رسانه ها همسایه ها می گویند ظاهراً آپارتمان اجاره ای وی برای چند هفته خالی بوده است.
 
 در مجموع هشت مرد و پنج زن در دانمارک دستگیر شده اند. علاوه بر این ، یک مرد در آلمان دستگیر شده استو پلیس المان موضوع خرید مشکوک در لهستان را که به منظور عملیات. تروریستی در دانمارک به اطلاع مقامات امنیتی دانمارک رساندند.
۱۳ نفر در دو نوبت در دانمارک دستگیر شدند که پرچم داعش به همراه با تفنگ دوربین دار پیدا شد
مقامات دانمارک ضمن «نگران کننده» خواندن طرح دستگیرشدگان تاکید کرده‌اند که «خطری فوری» شهروندان را تهدید نمی‌کرده است. به گفته مسئولان دانمارکی مظنونانی که در ابتدا بازداشت شدند سلاح و مواد لازم برای ساخت بمب در اختیار داشتند.
بنا بر گزارش پلیس المان در میان دستگیر شدگان سه برادر سوریه ای وجود دارد که یکی در المان و دو تا دیگر در دانمارک بازداشت شدند
پلیس دانمارک اعلام کرده که تحقیق درباره طرح مظنونان در مراحل اولیه است. همه مظنونان به جز یک نفر از آنها در دانمارک بازداشت شدند. مقامات این کشور روز پنجشنبه بازداشت هشت نفر از مظنونان را اعلام کردند. دستگیری شش نفر دیگر از آنها روز جمعه صورت گرفت
Ingen tilgængelig billedbeskrivelse.
 
 
 
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: