رفتن به محتوای اصلی

حل بحران هسته ای چه تاثیری برسیاست و استراتژی اپوزیسیون دمکرات ایران دارد؟
19.02.2021 - 21:02

 

این کوه ها عاقبت چه زاییدند؟! از پیام نوین شاهزاده تا تحریم ورزش زنان مسیح علی نژاد؟!

 سوالات  ف. م. سخن از اپوزیسیون ایران  :
آخر عاقبت این کارها و طرح ها چه شد؟

-کارِ پیام نوین شاهزاده به کجا انجامید؟ صدور این پیام با عدم صدور آن چه فرقی داشت؟ مردم ایران، چه فایده ای از صدور این پیام نصیب شان شد؟

-از شورای مدیریت گذار حسن شریعتمداری با آن همه سر و صدا و دارام دورومی که موقع تاسیس اش به راه انداختند و فقط در مورد یک قلم پرچم بدون شیر و خورشید نشان شان، ساعت ها و روزها عمر اهل سیاست ایرانی را تلف کردند چه خبر؟!

-جایزه گذاشتن برای سر «شیرین نجفی» به کجا انجامید؟ چنین جایزه گذاشتنی، چه درهایی را به روی کسانی که می خواهند یا دارند با جمهوری اسلامی مبارزه می کنند گشود؟!

-مسیح علی نژاد، طرحی ضد ورزش زنان ریخت با عنوان تحریم بین المللی ورزش زنان ایران. عاقبت این طرح چه شد و کدام نهادهای بین المللی معتبر، فدراسیون های ایران را تحریم کردند؟! این مورد، خاصه این روزها که مردکی جاهل و گردن کلفت مربی اسکی زنان را از سفر برای مسابقه محروم کرده معنا پیدا می کند.

این مطلب اگر چه تلخ است ولی با بد دلی نوشته نشده است. لطفا به جای پرخاش کمی به این موضوعات بیندیشید و دستکم بگویید اگر این کارها انجام نشده، کدام کارهای مفید در مبارزه با حکومت نکبت اسلامی انجام شده است....

 

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

وزرای خارجه فرانسه، آلمان، بریتانیا و آمریکا در بیانیه‌ای بر هدف مشترکشان مبنی بر بازگشت کامل ایران به تعهدات برجامی‌اش تاکید کردند و نسبت به پیامد شدید و خطرناک تعلیق اجرای پروتکل الحاقی هشدار دادند.

ایران چند روز قبل در تامه‌ای به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که پنجم اسفند ماه اجرای پروتکل الحاقی و برخی اقدامات شفاف‌ساز خود را متوقف خواهد کرد و  حسن روحانی، رییس‌جمهور اسلامی نیز گفت که از پنجم اسفند از پروتکل الحاقی که داوطلبانه قبول کردیم‌، خارج شویم و نظارت بر اساس پادمان خواهد بود و هیچ مشکلی هم به‌ وجود نمی‌آید.

سه کشور اروپایی و آمریکا  در بیانیه روز پنج‌شنبه خود تاکید کردند که باید اطمینان حاصل شود که ایران هرگز به سلاح اتمی دست پیدا نمی‌کند.

سرپرست نمایندگی آمریکا در سازمان ملل به شورای امنیت اطلاع داده که دولت جو بایدن از اقدام دولت پیشین آمریکا برای بازگرداندن تحریم‎‎‎‎‌های سازمان ملل علیه ایران، موسوم به مکانیسم ماشه، صرف نظر کرده است.

 ظریف، گفته ایران با اذعان آمریکا به غلط بودن اقدام قبلی "موافق" است، اما برای بازگشت به محدودیت‌های برجام همچنان خواهان لفو فوری تحریم‌ها است.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

انتشار از:

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.