این تروریست را می‌شناسید که دارد قشنگ در خیابان ولی‌عصر قدم می‌زند؟

دیوید تئودور بلفیلد مشهور به داود صلاح‌الدین فرزند سوم یک خانواده ۷نفره مسیحی از پدری سیاه‌پوست و مادری سفیدپوست اهل کارولینای شمالی آمریکا بود. وی که در سن ۱۹ سالگی مسلمان شده عامل ترور علی‌اکبر طباطبایی در سال ۱۹۸۰

دیوید تئودور بلفیلد مشهور به داود صلاح‌الدین فرزند سوم یک خانواده ۷نفره مسیحی از پدری سیاه‌پوست و مادری سفیدپوست اهل کارولینای شمالی آمریکا بود. وی که در سن ۱۹ سالگی مسلمان شده عامل ترور علی‌اکبر طباطبایی در سال ۱۹۸۰ است. او پیش از دریافت دستور ترور علی‌اکبر طباطبایی به دولت ایران پیشنهاد ترور هنری کیسینجر و کرمیت روزولت را داده‌بود. بلفیلد که پیش از انقلاب از طریق آشنایی با دانشجویان خط خمینی در آمریکا به اسلام گرویده بود، پس از انقلاب به عنوان محافظ در دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی در سفارت الجزایر استخدام شد.

5555.jpg

 

علی‌اکبر طباطبایی پیش از انقلاب وابسته مطبوعاتی سفارت ایران در واشینگتن بود و پس از انقلاب منتقد خمینی در رسانه‌های آمریکا و پایه‌گذار بنیاد آزادی ایران بود.

بلفیلد در ۳۱ تیرماه ۱۳۵۹ در لباس یک پستچی به علی‌اکبر طباطبایی در جلوی در منزلش ۳ گلوله شلیک کرد. پس از قتل از طریق سوئیس به ایران گریخت و تحت حمایت جمهوری اسلامی قرار گرفت. اکنون در حومه تهران با همسر ایرانی خود زندگی می‌کند.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: