دیپلمات‌های روس با واگن دستی مرز کره شمالی را رد کردند

چند دیپلمات روس در کره شمالی که به خاطر محدودیت‌های کرونا راهی برای عبور از مرز نداشتند، با واگن روبازی که با زور بازو روی ریل قطار راندند، وارد خاک روسیه شدند این گروه هشت نفره، شامل دیپلمات‌ها و خانواده، با قطار و اتوبوس خود را به مرز روسیه رساندند و یک کیلومتر آخر را با واگن دستی روی خط آهن طی کردند تا به کشورشان برسن

دولت کره شمالی که می‌گوید تا کنون هیچ مورد تاییدشده‌ای از ابتلا به کرونا در این کشور شناسایی نکرده، رفت و آمد مسافران را به شدت محدود کرده است.

از حدود یک سال پیش ورود و خروج قطارها به این کشور ممنوع شده و بیشتر پروازهای بین‌المللی هم متوقف شده است.

به همین دلیل دیپلمات‌های روسی گزینه چندانی برای عبور از مرز نداشتند.

شادی دیپلمات‌های روس و خانواده‌شان هنگام گذشتن از مرز

وزارت خارجه روسیه در صفحه فیسبوک خود نوشت "از آنجا که مرزها از بیش از یک سال پیش بسته و تردد مسافران متوقف شده، رسیدن به خانه با سفری دراز و دشوار میسر شد."

عکس‌هایی که وزارت خارجه روسیه همرسان کرده دیپلمات‌ها را نشان می‌دهد که در حال راندن واگن ریلی روباز در هوای سرد هستند. ویدیویی هم از خوشحالی آنها هنگام عبور از مرز و ورود به روسیه منتشر شده است.

"موتور" اصلی این واگن بی‌موتور، ولادیسلاو سوروکین، دبیر سوم سفارت روسیه در کره شمالی بود که آن را از پل رودخانه تومن گذارند و به روسیه رساند.

قبل از آن دیپلمات‌ها و خانواده‌شان از جمله دختر سه ساله آقای سوروکین، سفری دور و دراز برای رسیدن به مرز داشتند: ۳۲ ساعت در قطار و دو ساعت در اتوبوس.

مقام‌های وزارت خارجه روسیه در ایستگاه مرزی به استقبال دیپلمات‌ها رفتند و آنها را با اتوبوس به فرودگاه ولادیوستوک بردند تا به خانه‌هایشان بروند.

منبع: 
بي بي سي
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: