اسرائیل: سپاه عامل حمله به کشتی «هلیوس» است؛ بهای آن را خواهد پرداخت!

-ارزیابی‌های ارتش اسرائیل نشان می‌دهد در حالی که کشتی در نزدیکی تنگه هرمز در حال حرکت بود سپاه پاسداران یک یا دو موشک به سمت آن شلیک کرده است.
-روزنامه کیهان چاپ تهران: این کشتی جاسوسی در پوشش کشتی تجاری حرکت می‌کرده که هدف «یکی از شاخه‌های محور مقاومت قرار گرفته»!


مقامات ارشد نظامی اسرائیل می‌‌گویند جمهوری اسلامی ایران پشت حمله به کشتی اسرائیلی در دریای عمان قرار داد و به گفته آنها این انفجار اقدامی «عمدی» بوده است.

آثار انفجار در بدنه کشتی تجاری «هلیوس» در دریای عمان

روزنامه «هاآرتص» در گزارشی می‌نویسد ارزیابی‌های ارتش اسرائیل نشان می‌دهد در حالی که کشتی در نزدیکی تنگه هرمز در حال حرکت بود سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از اسرائیلی بودن کشتی آگاه بوده و یک یا دو موشک به سمت آن شلیک کرده است.

گروهی از مقامات دفاعی اسرائیل روز شنبه برای تحقیق در مورد این حمله به امارات رفتند. مقامات اسرائیل واکنش تندی نسبت به این اقدام نشان داده و از تلافی صحبت می‌‌کنند.

به گزارش «اورشلیم پست» دنی دانون سفیر پیشین اسرائیل در سازمان ملل گفته «ما ساکت نخواهیم نشست» و رژیم «ایران بهای سنگینی را برای هرگونه تجاوز به منافع اسرائیل پرداخت خواهد کرد.»

پیش از این بنی گانتز وزیر دفاع اسرائیل گفته بود «بر اساس برآوردهای اولیه، ایران مظنون اصلی حمله به یک کشتی باربری اسرائیلی در نزدیکی دریای عمان است.»

کشتی تجاری «هلیوس» متعلق به شرکت «Ray Shipping Lt» مستقر در تل‌آویو جمعه ۲۶ فوریه (۸ اسفند) در آب‌های دریای عمان مورد هدف قرار گرفت.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: