برگزاری مراسم یادبود شهید «بهنام محجوبی» توسط جمعی از مبارزان راه آزادی

۱۱ اسفند - برگزاری مراسم یادبود شهید «بهنام محجوبی» توسط جمعی از مبارزان راه آزادی میهن در تهران. بهنام محجوبی در زمستان ۹۶ در جریان حوادث گلستان هفتم توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد و به اتهام "اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور از طریق ارتباط گیری با سایرین و فراهم ساختن تجمع غیرقانونی" به ۲ سال حبس تعزیری و دو سال ممنوعیت از عضویت در احزاب، گروه ها و دسته جات سیاسی یا اجتماعی محکوم شد.

 

بهنام محجوبی در زمستان ۹۶ در جریان حوادث گلستان هفتم توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد و به اتهام "اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور از طریق ارتباط گیری با سایرین و فراهم ساختن تجمع غیرقانونی" به ۲ سال حبس تعزیری و دو سال ممنوعیت از عضویت در احزاب، گروه ها و دسته جات سیاسی یا اجتماعی محکوم شد.

آقای محجوبی ۳۱ خرداد ۹۹ به زندان اوین منتقل شد.

بنابر گزارش نهادهای حقوق بشری بازداشت او در شرایطی صورت گرفت که این درویش گنابادی تحت نظر روانپزشک قرار داشت و پزشکی قانونی تشخیص به عدم تحمل کیفر داده بود.

آقای محجوبی بارها در زندان دچار حملات عصبی شده بود اما با وجود این، تنها چند بار از زندان به بیمارستان‌های تحت نظارت مقام‌های قضایی و امنیتی منتقل شد.

پس از انتقال آقای محجوبی به زندان، اواسط آبان ماه امسال منابع نزدیک به دارویش گنابادی زندانی در ایران اعلام کردند بهنام محجوبی برای دومین بار از زندان اوین به بیمارستان روانپزشکی رازی (امین‌آباد) منتقل شده است. در آن زمان، خانواده آقای محجوبی و شماری از دراویش در حمایت از او اعتصاب غذا کردند.

علیرضا روشن زندانی سیاسی سابق در گفت‌وگو با بی بی سی گفته بود او در ماه‌های گذشته چندین بار در زندان دچار فلج‌های موقت و بیهوشی شده بود و به سبب عدم دسترسی به امکانات و خدمات پزشکی مجددا دست به اعتصاب غذا زده است.

 
منبع: 
ایرانگلوبال
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: