هنوز شواهدی از زنده بودن دختر حاکم دوبی به دستش نرسیده

سازمان ملل می‌گوید دو هفته پس از درخواست از امارات متحده عربی، برای ارائه شواهد مبنی بر زنده بودن دختر حاکم دبی هنوز چیزی در این مورد ندیده است.

لطیفه آل مکتوم، دختر حاکم دوبی در سال ۲۰۱۸ تلاش کرد از کشور فرار کند. در ویدیویی که به دست برنامه پانورامای بی‌بی‌سی رسیده لطیفه بنت محمد آل مکتوم می‌گوید زمانی که قصد داشت فرار کند، کماندوها او را با دارو بیهوش کردند و به محل نگهداری اجباری‌اش در دوبی برگرداند.

تماس با او از آن زمان قطع شده است.

اعضای خاندان سلطنتی دوبی پیش از این گفته بودند که وی در امنیت است و "در خانه از او مراقبت می‌شود".

انتشار تصاویر دختر حاکم دوبی درخواست‌هایی از سازمان ملل برای تحقیق در باره این موضوع را در پی داشت.

ماه گذشته ، سازمان ملل تأیید کرد که از امارات متحده عربی مدرکی دال بر زنده بودن شاهزاده لطیفه را خواسته است. اما روز جمعه گفت که تاکنون پیشرفتی حاصل نشده است.

رابرت کلویل از سخنگویان سازمان ملل گفت که جلساتی با نمایندگی دیپلماتیک امارات متحده عربی در ژنو سوئیس برگزار شده است، اما وقتی از او پرسیده شد که آیا شواهدی مبنی بر زنده بودن شاهزاده لطیفه دریافت شده است، او پاسخ داد: "نه، هنوز نه".

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دوبی و نایب رئیس امارات متحده عربی، یکی از ثروتمندترین دولتمردان جهان است.

 

درباره لطیفه آل مکتوم چه می دانیم؟

لطیفه آل مکتوم می گوید برای شروع زندگی جدید در فوریه ۲۰۱۸ سعی کرده از دوبی فرار کند.

او در ویدئویی که درست قبل از فرارش ضبط شده بود، گفت: "من اجازه رانندگی ندارم، به هیچوجه اجازه مسافرت یا ترک دوبی را ندارم."

اما چند روز بعد، او گفت که توسط کماندوها در یک قایق در اقیانوس هند دستگیر شد. او را به دوبی برگرداندند و از آن زمان همانجا مانده است.

پدرش گفت که او به نفع دخترش عمل می‌کند. بیانیه ماه گذشته خانواده سلطنتی دوبی بار دیگر تأکید کرد که از او در خانه مراقبت می‌شود.

در این گزارش آمده است: "بهبودی شیخه لطیفه همچنان ادامه دارد و ما امیدواریم که او در زمان مناسب به زندگی اجتماعی بازگردد."

 

لطیفه آل مکتوم با استفاده از تلفنی که گفته است حدوداً یک سال پس از دستگیری به او مخفیانه داده شده است، طی چندین ماه تعدادی فیلم ضبط کرده است.

او آنها را در دستشویی ضبط کرد زیرا تنها در آنجا بود که می توانست در را قفل کند.

در این پیام‌ها او می‌گوید:

•در برابر سربازانی که می‌خواستند هنگام فرار با قایق او را بگیرند "با دست و پا زدن و جنگیدن" مقاومت کرده و یکی از آنها را طوری گاز گرفته که جیغش درآمده است

•بعد از آن که به او آرام‌بخش زدند بیهوش شده، با هواپیمای خصوصی او را به دوبی برگردانده‌اند و بعد از رسیدن به مقصد به هوش آمده است

•او را به تنهایی و بدون دسترسی به کمک‌های پزشکی و حقوقی در ویلایی نگهداری کردند که در و پنجره‌هایش قفل بوده و پلیس از آن نگهبانی می‌کرده است

 
 
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: