برگزاری مراسم چهارشنبه سوری در زندان اوین همراه با شعار مرگ بر خامنه ای

برگزاری مراسم چهارشنبه سوری در زندان اوین همراه با شعار مرگ بر خامنه ای
زندانیان سیاسی و مالی در بند ۸ زندان اوین اقدام به برگزاری مراسم چهارشنبه سوری کرده و شعار مرگ بر خامنه ای سر دادند.

به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، بعدازظهر روز سه شنبه ۲۶ اسفندماه ۹۹، جمعی از زندانیان زندان اوین شامل زندانیان سیاسی و مالی، با برپاکردن آتش و پریدن از روی آن مراسم چهارشنبه سوری را برگزار کردند.

در مراسم چهارشنبه سوری در زندان اوین دهها تن از زندانیان، حین پریدن از روی آتش که با هلهله و شادی همراه بود شعارهای «مرگ بر دیکتاتور، مرگ خامنه‌ای و مرگ بر روحانی» سر دادند.

این مراسم برغم همه ممانعتها از طرف عوامل و مسئولان زندان برگزار شد.

شایان ذکر است  روز سه شنبه ۲۶ اسفندماه ۹۹، زندانیان سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر نیز، علیرغم محدودیتهای بسیاری که توسط عوامل زندان اعمال می شود، با خلاقیت و نوآوری مراسم چهارشنبه سوری را برگزار کردند. در این مراسم که در هواخوری زندان برگزار شد، زندانیان سیاسی آتش روشن کرده و همراه با پریدن از روی آتش شعارهای «آتش به ولایت» و «آتش بر ستمگر» سردادند.

در پایان مراسم و جشن چهارشنبه سوری در زندان رجایی شهر، زندانیان بصورت جمعی سرود ملی ایران، ای ایران ای مرز پرگهر را خواندند.

گفتنی است روز گذشته مراسم چهارشنبه سوری در آخرین سه شنبه سال برغم همه تلاشها و ممانعت های گسترده ای که از طرف ارگانهای حکومتی و در تبلیغات صداو سیما صورت گرفت دستکم در ۱۰۰ شهر از ۲۷ استان کشور توسط مردم و جونان برگزار شد.

مردم در بسیار نقاط شعار مرگ بر خامنه ای و مرگ بر اصل ولایت فقیه سردادند.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

منبع: 
کانون حقوق بشری نه به زندان - نه به اعدام
بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: