جزئیات قتل دو جوان در شوش با شلیک مستقیم ماموران نیروی انتظامی
28.03.2021 - 17:45

به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام به نقل از منابع مطلع، ابراهیم عطشانی ۲۰ ساله و مصطفی حرگانی ۲۲ ساله از اهالی منطقه دوار شهر شوش بامداد جمعه ۶ فروردین ۱۴۰۰ با شلیک مستقیم ماموران بسیج پایگاه دانش مورد اصابت گلوله قرار گرفته و بعد از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست دادند.

به گزارش منابع محلی هر دو نفر سوار بر موتور سیکلت در حال عبور از خیابانی که دادگاه، حوزه علمیه، پایگاه بسیج دانش و ساختمان چند اداره در آن وجود دارند بودند که مورد اصابت گلوله نیروهای بسیج و لباس شخصی قرار گرفتند .

یک منبع نزدیک گفت: ابراهیم عطشانی از ناحیه پا و شکم و مصطفی حرگانی از ناحیه کتف مورد اصابت گلوله قرار گرفته اند که بعد از انتقال به بیمارستان در اهواز، ابراهیم عطشانی بعد از قطع پا در بعد از ظهر شنبه ۷ فروردین ۱۴۰۰ جان خود را از دست داد و مصطفی حرگانی ساعاتی بعد در شنبه شب جان خود را از دست داد.
منابع محلی می گویند هر دو جوان تا رسیدن به بیمارستان زنده بودند و در بیمارستان جان سپردند.

ابراهیم عطشانی در اعتراضات آبان ۱۳۹۸ بازداشت شده بود و بعد از چندین ماه حبس با قرار وثیقه آزاد شده بود.

ابراهیم عطشانی ۲۰ ساله فرزند صالح و مصطفی حرگانی ۲۲ ساله فرزند کریم از اهالی منطقه دوار شهر شوش می باشند.

قتل دو جوان در شوش با شلیک مستقیم ماموران نیروی انتظامی

تا لحظه تنظیم این خبر منابع رسمی هیچ واکنشی نسبت به کشته شدن این دو جوان نشان نداده اند. عوامل حکومتی محلی شایع کرده اند که این دو جوان در حین تهاجم به حوزه علمیه و دادگاه و پایگاه بسیج مورد اصابت گلوله قرار گرفتند اما خانواده این دو جوان این خبر را بکلی تکذیب کردند.

ماموران نظامی و مسلح حکومتی در استفاده از سلاح و شلیک به سمت شهروندان بصورت آتش به اختیار اقدام به قتل شهروندان میکنند و متاسفانه هیچ ارگانی نه تنها از آنها حسابرسی نمی کند بلکه مافوق ایشان به آنها آتش به اختیار داده است.

ماموران مسلح حکومتی بی هیچ قاعده و قانونی دست به سلاح برده و به سمت مردم شلیک میکنند. در ماده ۷ قانون به‌کارگیری سلاح توسط مأمورین نیروهای مسلح در موارد ضروری آمده است: «مأمورین موضوع این قانون هنگام بکارگیری سلاح باید حتی‌المقدور پا را هدف قرار بدهند و مراقبت نمایند که اقدام آنان منجر به فوت نشود و به اشخاص ثالث که دخیل در ماجرا نمی‌باشند آسیب نرسد».

بر اساس مرکز آمار کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام در سال ۱۳۹۹ دستکم ۱۲۳ شهروند در نقاط مختلف کشور با شلیک مستقیم ماموران نظامی و انتظامی به قتل رسیده اند.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کانون حقوق بشری نه به زندان - نه به اعدام

مطالب مرتبط:

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما