تفاوت ها !

& دانشگاهیان واقعی میگویند : ضابطه و شایستگی ها با پرهیز جدی از هر گونه رانت علمی !، روابط دانشگاهی با دنیای پیشرفته ، توجه به تحقیقات مناسب که عامل برتری و بسیار ارزنده و سازنده برای اتیه این ملک و ملت بشمار میرود ،توجه به برتری ها و صلاحیتها در گزینش مدیران گروههای علمی وروسای دانشکده ها با دوری و پرهیز مطلق از رابطه های غیر معقول و نا بخردانه یاس آور درمیان اساتید شایسته ، تامین نیازهای یک زندگی متوسط برای ایجاد فرصت مطالعه و پژوهش انچنانکه بایسته .

اگر از شما که دوران قبل با همه ویژگی هایش  یادتان نرفته  و یا در توصیف آن بسیار شنیده و خوانده اید ! بپرسند :

طی 4 دهه اخیر  چه ارزشها و معیارهائی  دگرگون شده ، در پاسخ چه میفر مائید ؟

**   بطور نمونه در آغاز سال جدید و شروع فعالیتها برسم وظیفه و نواختن تلنگری هشداردهنده  بخشی از پاسخها می اید : & مادربزرگ‌ها می گویند: مهربانی و صداقت ، ادب و متانت  ، دقت در رفتار و منزلتهای اجتماعی .

& پدربزرگ ها میگویند :احترام ، اعتبار مملکت ،ارزش ریال و پاسپورت که از منظر بیرونی تبلور درجه تخصص حکومت و اعتقاد او به منافع ملی میباشد ! رفتار درست اجتماعی ، دین و ایمان واقعی ، تفکر ملی و مردمی و فاجعه امیز تر از همه فرار مغزها .

& مادرها میگویند :عشق و سلامتی رفتار،عاطفه و فرصت پندار،گفتار و کردار نیک و انچه این خصلتها را تقویت میکند .

& پدرها میگویند: آرامش و آسایش روح و روان ، توان اداره زندگی و مدیریت درامد و هزینه که مانع هر گونه خیانت و انحرافی تواند بود و سلامت جسم و پندار نیک در گرو ان ، همچنین نسپردن کار به کاردان و مملکت را بعد این مدت کماکان آزمایشگاه و محل آزمون و خطا آنهم به هزینه ملت دانستن .  

& دانشگاهیان واقعی میگویند : اعمال ضابطه و شایستگی ها با پرهیز جدی از هر گونه روابط عیر اصولی ، ارتباطات دانشگاهی  با دنیای پیشرفته ، توجه به تحقیقات مناسب و لازم که عامل برتری بسیار ارزنده و سازنده برای اتیه این ملک و ملت بشمار میرود  ،توجه به برتری ها و صلاحیتها در گزینش مدیران گروههای علمی وروسای دانشکده ها  با دوری و پرهیز مطلق از جانشین ساختن تعهد با تعریف نادرست به جای تخصص که تعهد واقعیست ، تامین نیازهای یک زندگی متوسط برای ایجاد فرصت مطالعه و پژوهش انچنانکه بایسته  .

& قضات سلیم النفس مبری از هر گونه وابستگی میگویند : من آنچه یافت می نشود آنم آرزوست ؟

& شفیعی کد کنی بعنوان اندیشمندی وارسته میگوید : شادی که عامل اصلی پویائی هاست وباعث خدمت به همنوع و خلاقیت

& معلمین میگویند : علاقه به اموزش و یاد گیری که بنیان  سعادت وپیشرفت جامعه میباشد و احترام به این فرزانگان منتخب از هر لحاظ .

& دخترها میگویند: آزادی اصولی ورعایت ارزشهای اخلاقی برای دست یابی به سعا د ت اینده وامکان انتخاب درست برای ادامه زندگی شرافتمندانه   ، محترم داشتن شئونات اخلاقی ،رفع بینش مطرود دوگانه اندیشی  در ارزش انسانها بتبع جنس ....

& پسرها میگویند : امید به فردا و هر چه برای برنامه ریزی لارمست تا با آسودگی فکر و روان وطن را بسازیم .

& و  دوستان با آزردگی تمام میگویند : سالهاست زندگی با همه خوبیها و ارزشهایش در این حوالی گم شده ،آنهم زندگی با تمام خاصیت ها ، رنگ و بو و زیبایی هایش و مهمتر ایجاد انگیزه  بهتر زیستن برای خدمت به جامعه و ساختن ایرانی آباد و سر افراز ان چنانکه شایسته و بایسته !!                                                   **باور بفر مائید هنوز قلم را غلاف نکرده بودم که نوشته هائی عز وصول بخشید که با توجه به پرسش چندان هم  بی رابطه  بنظر نمیرسد !؟ تا نظر شما چگونه باشد .

اول / وضعیت قرمز کرونا در تمام مراکز استان‌ها « ۲۵۷ شهرستان قرمز، ۱۲۹ شهرستان نارنجی، ۵۱ شهرستان زرد و ۱۱ شهرستان آبی هستند »

 گفتنی اینکه  رئیس‌جمهور ۷ فروردین‌ ماه مشابه سایرفرمایشات برآمده از شهوت کلام خود وتسری یافته به  همکاران در هیات دولت گفته بود:

از نظر بنده پیک کرونا تمام شده است!؟

دویم  / من رای نمیدهم  تا هر چه صلاح اسلام و ایران هست انجام دهند ، چرا که ایشان نایب برحق هستند و تنها ناجی مسلمین کل جهان.

* رای نمی دهم چرا که رای من همیشه بر خلاف فکر و مصلحت ایشان برای ما بوده و انتخابهای اشتباه من و تو ما را به این روز انداخته است.

* من با ندادن رای و تکرار نکردن اشتباهاتی که سالهاست تکرار کرده ام همه چیز را به قدرت عظیم رهبر می سپارم به امید آینده ای بهتر.

و به همین دلیل روحانی «با زیرکی نهفته درروحانیت همیشه در صحنه »

اخیرا  گفت : اگر مردم در انتخابات بی تفاوت شوند پایان همه انقلاب ها است؟

سیم / 16 مرداد 99:« مردم همه‌چیز را به بورس بسپارند!»وامروزگفته شد:

چرا از پیروزی‌های دولت فیلم نمی‌سازید؟!   

در این 3 پیام  ارتباطی با پرسش مشاهده میفر مائید ؟          

منبع: 
مطالعه نظریات اعلام شده
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: