مهدی کروبی برای دومین بار در ماه‌های اخیر دچار آسیب‌دیدگی ستون فقرات شد

حسین کروبی، فرزند مهدی کروبی تایید کرد که او شب گذشته از ناحیه ستون فقرات دچار آسیب‌دیدگی شده و به بیمارستان منتقل شده است. حسین کروبی به بی‌بی‌سی فارسی گفت طی شش هفت ماه اخیر، این دومین بار است که پدرش با آسیب دیدگی در ستون فقرات مواجه می‌شود.

حسین کروبی گفت: "شب گذشته آقای کروبی دچار افت فشار شده و در نتیجه زمین می‌خورند که پس از آن بلافاصله مادرشان به بالای سر آقای کروبی می‌رود".

به گفته فرزند آقای کروبی "پس از حادثه نیروهای امنیتی وارد می‌شوند و به اورژانس اطلاع داده می‌شود و سپس ایشان به بیمارستان منتقل می‌شود".

حسین کروبی گفت: در بیمارستان از آقای کروبی عکس گرفته می‌شود که تشخیص اولیه "شکستگی مهره کمر در نزدیکی محلی که قبلا نیز شکستگی وجود داشت" بوده، با این حال صبح امروز دکتر معالج آقای کروبی برای تشخیص دقیق‌تر درخواست می‌کند تا وی برای عکسبرداری به بیمارستان دیگری که تجهیزات پیشرفته‌تری دارد منتقل شود و قرار است فردا این امر اتفاق بیافتد.

مهدی کروبی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ خورشیدی ایران بود که به همراه میرحسین موسوی به نتیجه اعلام شده انتخابات اعتراض کرد. این دو نفر به همراه زهرا رهنورد، همسر آقای موسوی، از بهمن سال ۱۳۸۹ در حصر خانگی به سر می‌برند.

بنا بر اعلام خانواده‌ها، در ماه‌های اخیر برخی محدودیت‌ها در حصر آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد کاهش پیدا کرده و به آقای کروبی اجازه دیدار با برخی افراد داده شده و به آقای موسوی و خانم رهنورد اجازه تماس تلفنی با افرادی به غیر از خانواده داده است.

نزدیکان محمدرضا خاتمی، دبیرکل پیشین جبهه مشارکت که پزشک نیز هست، در خصوص اتفاقی که برای آقای کروبی دیشب افتاده است به نقل از وی نوشته‌اند: "برای ویزیت بیمارم به بیمارستان رفتم. پرستاران گفتند حضرت آقای کروبی به علت افتادن و شکستگی مهره بستری شده اند. گفتم فرصتی است بعد از قریب ۱۰ سال ایشان را زیارت کنم. به محض نزدیک شدن به اتاق ایشان زندانبانان آرایش جنگی گرفتند. اجازه خواستم احوالی بپرسم."


پایان پست Twitter, 1

"اجازه ندادند. از این همه بیداری و هوشیاری و تسلط سربازان گمنام بر اوضاع امنیتی کشور احساس شعف کردم!! مطمئن شدم امنیت نظام برقرار است ( نطنز، فخری‌زاده، تهرانی مقدم، اسناد هسته ای و....) اما وای بر ایران".

آقای کروبی در آبان‌ماه سال گذشته نیز به علت آسیب‌دیدگی در ناحیه ستون فقرات تحت عمل جراحی قرار گرفته بود.

منبع: 
bbc
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: