'تبادل زندانی بین ایران و آمریکا'

المیادین از "تبادل" زندانی بین ایران و آمریکا و آزاد شدن "۷ میلیارد دلار دارایی های مسدود شده" ایران خبر داده است. براساس این خبر که همزمان برخی از رسانه های ایران از جمله کانال تلگرام روزنامه ایران هم منتشر کرده، قرار است ۴ آمریکایی که به جرم "جاسوسی" درایران زندانی هستند، در مقابل آزادی ۴ ایرانی زندانی در آمریکا آزاد شوند.

کانال تلگرامی ایران به نقل از یک مقام آگاه گفته: "با فشار کنگره به تیم بایدن و نیاز فوری او برای نشان دادن پیشرفت در پرونده ایران، آمریکایی ها حاضر شدند ضمن پرداخت ۷ میلیارد دلار، چهار ایرانی فعال در دور زدن تحریم‌ها را با چهار آمریکایی مبادله کنند."

گفته شده که این چهار آمریکایی در حال گذراندن دوره محکومیت خود در ایران بودند.

هنوز جزییاتی از افرادی که قرار است از سوی دو کشور آزاد شوند، منتشر نشده است و منابع رسمی این گزارشها را تایید نکرده‌اند.

براساس این گزارش همچنین گفته شده که مذاکرات مشابهی بین طرف‌های ایرانی و بریتانیایی هم برای آزادی نازنین زاغری در مقابل آزاد شدن ۴۰۰ میلیون پوند دارایی ایران انجام شده است.

خانم زاغری که به تازگی دوره پنج ساله زندان به اتهام جاسوسی را در ایران به پایان رسانده، در پرونده‌ای دیگر به یک سال حبس و یک سال ممنوعیت خروج از ایران محکوم شده است. او یکی از شناخته‌شده‌ترین افراد دوتابعیتی است که در ایران به دلایل امنیتی بازداشت و زندانی شده است.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: