۳۹ روز تا انتخابات ۱۴۰۰ - سرخط خبر‌هاموسوی لاری (وزیر کشور خاتمی)‌ گفته: باید بعد از ثبت‌نام و تصویب صلاحیت‌ها با سه الی چهار کاندیدا صحبت کنیم. در واقع مسئولیت اصلی در این مرحله است، باید دور هم نشست و دید چه کسی محبوبیت دارد.

تاجزاده در نامه‌ای به رهبر نوشت: کم‌هزینه‌ترین روش برای ثبات سیاسی جلب رضایت مردم است. من، شما و همگان باید طبق قانون اساسی عمل کنیم. بگذاریم مردم در انتخاباتی آزاد بگویند کدام برنامه‌ را قبول دارند.
.

۳۹ روز تا انتخابات ۱۴۰۰ - سرخط خبر‌ها

اصلاح‌طلبان

موسوی لاری (وزیر کشور خاتمی)‌ گفته: باید بعد از ثبت‌نام و تصویب صلاحیت‌ها با سه الی چهار کاندیدا صحبت کنیم. در واقع مسئولیت اصلی در این مرحله است، باید دور هم نشست و دید چه کسی محبوبیت دارد.

تاجزاده در نامه‌ای به رهبر نوشت: کم‌هزینه‌ترین روش برای ثبات سیاسی جلب رضایت مردم است. من، شما و همگان باید طبق قانون اساسی عمل کنیم. بگذاریم مردم در انتخاباتی آزاد بگویند کدام برنامه‌ را قبول دارند.
.

افکار عمومی

محمد مهاجری (فعال اصولگرا) گفته بر اساس نظرسنجی ها میزان مشارکت در تهران ۲۵ تا ۲۷ درصد است و اگرتغییری رخ ندهد، میتوان پیش بینی کرد که در مراکز استان‌ها همین وضعیت رخ بدهد.
.

تحریم انتخابات

علی افشاری (همبستگی جمهورخواهان) گفته بخشی از جامعه نگاه منفی و هدفمند به انتخابات دارد و به هیچ عنوان حاضر نیست تنور انتخابات نمایشی و فاقد معنا را گرم کند حتی اگر تاجزاده و رادیکال‌تر از او بیایند.

سایت مجاهدین خلق به نقل از مسعود رجوی نوشت تحریم سراسری انتخابات قلابی، رای جمهور ملت و نه بزرگ دیگری از خلق اسیر به دیکتاتوری ولایت فقیه و دزد بزرگ حاکمیت است.
.

تعیین شرایط نامزدی توسط شورای نگهبان

وزیر کشور گفته تفسیر معاونت حقوقی رییس جمهوری از ابلاغیه انتخابات شورای نگهبان مبنای عمل است و دولت متتظر تفسیر این معاونت است.

اعتراض احزاب، رسانه‌ها و فعالین اصلاح‌طلب به شورای نگهبان در مورد تعیین شرایط نامزدها ادامه دارد.

بیش از ۲۰۰ نماینده اصولگرای مجلس و فعالین و رسانه‌های اصولگرا از اقدام شورای نگهبان در خصوص تعیین نظام انتخاباتی حمایت کردند.
.

رسانه

صداوسيما باز هم از پوشش سخنرانی حسن روحانی در ستاد اقتصادی کشور سر باز زد.

رئیس خانه احزاب در نامه‌ای خطاب به رئیس صدا و سیما نوشت: رسانه ملی باید بی طرفی کامل در انتخابات را رعایت کند.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: