44 سناتورجمهوری‌خواه از بایدن خواستند درپی حملات راکتی به اسرائیل،به مذاکرات وین پایان دهد


به گزارش واشینگتن فری بیکن، ۴۴ سناتور جمهوری‌خواه در نامه‌ای از جو بایدن خواسته‌اند به دلیل حمله‌های راکتی شبه‌نظامیان مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران به اسرائیل، به صورت فوری گفت‌وگو‌های هسته‌ای وین را پایان دهد.

 

به گزارش واشینگتن فری بیکن، ۴۴ سناتور جمهوری‌خواه در نامه‌ای از جو بایدن خواسته‌اند به دلیل حمله‌های راکتی شبه‌نظامیان مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران به اسرائیل، به صورت فوری گفت‌وگو‌های هسته‌ای وین را پایان دهد.

این سناتورها از کاخ سفید خواستند «سریعا مذاکرات با ایران را پایان دهد و روشن کند که کاهش تحریم صورت نخواهد گرفت.»

نامه ۴۴ سناتور جمهوری‌خواه افزود: «آمریکا نباید هیچ‌کاری انجام دهد که دشمنان اسرائیل را تقویت کند، از جمله اینکه نباید تحریم‌های رژیمی که قصد نابودی اسرائیل دارد را کاهش دهد.»

این نامه که از سوی مارک روبیو، سناتور جمهوری‌خواه، تهیه شده و سایر سناتورهای سرشناس جمهوری‌خواه، از جمله تام کاتن، تد کروز و جان کورنین آن را امضا کرده‌اند، روز چهارشنبه به کاخ سفید ارسال شد.

اعضای جمهوری‌خواه سنا با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی از دیرباز حامی مالی و مادی حماس بوده، خاطرنشان کردند: «حضور فعالانه آمریکا در مذاکرات با ایران و ارائه احتمالی میلیاردها دلار در قالب کاهش تحریم‌ها، بدون شک به حمایت ایران از حماس و سایر سازمان‌های تروریستی، که به آمریکایی‌ها و متحدان ما حمله می‌کنند، کمک خواهد کرد.»

این نامه تاکید کرد که دولت آمریکا باید به جای «تسلیم شدن» به خواسته‌های ایران، باید تمامی گام‌های لازم را در پیش بگیرد تا تهران را پاسخگو کرده و تحت هیچ شرایطی تحریم‌های جمهوری اسلامی را کاهش ندهد.

این در حالی است که منابع نزدیک به وزارت خارجه آمریکا هفته گذشته تایید کردند که لغو بخش مهمی از تحریم‌های ایران یکی از گزینه‌های دولت آمریکا است.

روز یک‌شنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه، سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی، در جریان نشست خبری هفتگی گفت: «آمریکا در چارچوب تعهداتش بخش عمده‌ای از آن چیزی که باید انجام دهد و ما قطعا برای آمریکا ضروری و الزام‌آور می‌دانیم قبول کرده است.»

پیش از این هم حسن روحانی گفته بود که «به عنوان رییس‌دولت به مردم اعلام می‌کنم تحریم شکسته شده است.»

با این حال خطیب‌زاده اشاره کرد که در گفت‌وگوهای هسته‌ای همچنان «اختلافات جدی» وجود دارد و ایران فهرستی ازتحریم‌های بخشی، ‌گروهی و اشخاص برای لغو شدن مد نظر دارد.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: