وخامت حال زینب جلالیان در یزد و ممانعت از درمان وی توسط وزارت اطلاعات
14.05.2021 - 21:57

وضعیت سلامتی زینب جلالیان زندانی سیاسی تبعیدی به زندان یزد به وخامت گراییده و بعد از ابتلا به کرونا ریه هایش درگیر و دچار تنگی نفس و سرفه های شدید شده است، اما وزارت اطلاعات از رسیدگی پزشکی و درمان او ممانعت بعمل می آورد.

کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام ۲۴اردیبهشت۱۴۰۰ – زندانی سیاسی زینب جلالیان که در چهاردهمین سال حبس به زندان یزد تبعید شده است در شرایط وخیم جسمی قرار گرفته است.

یک منبع نزدیک به این زن زندانی سیاسی گفته است: «زینب پس از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در شرایط بد جسمی قرار گرفته و به دلیل درگیر شدن ریه‌هایش دچار تنگی‌نفس و سرفه‌های شدید شده است. اما به دلیل مخالفت وزارت اطلاعات با طی دوره درمان در بیمارستان و پس از آن محرومیت از دسترسی به خدمات پزشکی در حال حاضر در وضعیت وخیمی قرار دارد.”

این منبع نزدیک به زینب جلالیان شرایط تحمیل شده بر این زندانی سیاسی از سوی وزارت اطلاعات را تلاش برای مرگ تدریجی او در زندان دانست و در ادامه افزود: “از تاریخ ۱۹ آبان سال گذشته پس از انتقال غیرقانونی به زندان یزد به صورت مدام تحت فشار بازجویان امنیتی بوده و هر گونه حقوق عادی وی به عنوان یک زندانی از وی سلب شده است. او تنها هر از چند گاهی به صورت تلفنی آن‌هم به زبان فارسی و بسیار کوتاه حق تماس با پدرش را دارد و از ملاقات نیز محروم است.”

به گفته این منبع پزشکان بهداری زندان یزد به زینب جلالیان اعلام کرده‌اند که به دلیل نبود امکانات بهداری امکان رسیدگی پزشکی به وضعیت زندانیان وجود ندارد و وی باید در اسرع وقت به بیمارستان خارج از زندان اعزام شود. اما وزارت اطلاعات همچنان از انتقال وی به خارج از زندان جلوگیری می‌کند.

بیشتر درباره زندانی سیاسی زینب جلالیان اینجا بخوانید

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کانون حقوق بشری نه به زندان - نه به اعدام

مطالب مرتبط:

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما