مردم در صف خرید مرغ ارزان ، کتاب یک میلیون تومانی مسلمانان!

وقتی اخبار را مرور می کردم ، به مطلبی برخوردم که سخت پریشانم کرد .
در حالی که مردم کشورم ،به دنبال لقمه نانی و مایحتاج روزانه خود در صفهای طویل و در زیر آفتاب سوزان تابستان ،با دیو حکومت ساخته گرانی ،دست و پنجه نرم می کنند ، واعظان مکتب اسلام در ام القرای اسلام ، به چه کارهای سخیفی که دست نمی زنند!!از سخنان یکی از آیت اله ها در توصیه به مصرف نکردن گوشت تا مطلبی که در ادامه ذکر می گردد .
این خبر را بخوانید :
(( بخش مکتوب نمایشگاه بین‌المللی قرآن امسال ارائه‌دهنده قرآن‌هایی با قیمت چند میلیون تومان است که بعضی از آنها وارداتی هستند .قرآن عطری یکی از پرمخاطب‌ترین آثار در میان خریداران قرآن در نمایشگاه است که قیمت آن ۲۰۰ یا ۳۰۰ هزار تومان است . قران چاپ بیروت با کاغذ ۲۵ گرمی در نمایشگاه فروش خوبی دارد.در این میان، صاحب یکی از این غرفه‌ها می‌گوید که سفارش ۵۰ هزار نسخه از آن را اخیرا داده است.
دراین نمایشگاه موسسه‌ای به نام «گوهر پاکان» امسال در غرفه انتشارات نیستان مصحف‌هایی را ارائه کرده است که قیمت آن بین یک تا پنج میلیون تومان است!! متصدی غرفه در این زمینه می‌گوید: یکی از قرآن‌های ما که یک میلیون تومان بهای هدیه آن است، مصحفی است به خط استاد نیریزی که در کشور آلمان و تنها در ۱۰ هزار نسخه منتشر شده است. قرآنی که برای تذهیب آن، ناشرش یک کیلوگرم طلا را در چاپ ۱۰ هزار نسخه از آن خرج کرده است!!))
چه تفاوت بارزی است میان قرآن های سر برنیزه خوارج در نهروان و قرآن های زرکوب شما که پسرک مثلا مومن ، کاربرد آن را بر سر سفره عقد اسلامی و خرید به عنوان عضوی از کلکسیون قرآنی مردی مومن تر و مسلمان تر!! خلاصه می کند؟ . من قبلا در جایی خوانده بودم یا شاید شنیده بودم که ، بودن بیش از یک قرآن در خانه گناه دارد اگر یکی از آن ها همیشه نا خوانده و خاک خورده باقی بماند. پیشنهاد میکنم این قرآن زرکوب را بخریم ( با تخفیف ٧٠ درصدی زیرا خیری !! پول این زرق و برق ها را تقبل کرده بود!) تا هر روز با وضو دست بر آیات آن بکشیم و هر بار که ورق میزنیم گردی از طلا بر دستان پاک وضو خورده مان بنشیند( چون کاغذ به سختی آلیاژ طلا را به خود می گیرد) تا مبادا من و شما از اسلام و اصول دین غافل شویم !!!!.....

اگر قرآن فقط یک کتاب است که هست ، پس این همه مانور و تجمل برای یک کتاب چه مفهومی دارد؟!! اگربه باور بعضی ها مقدس و معجزه خداست این همه شرک و کفر برای چیست ؟ یک مصحف٣٠ کیلویی به چه درد خواندن میخورد؟ نکند در نهروان یاد گرفته اید که چه طور آن را در معرض دید و افتخار قرار دهید؟ اگر محمد پیغمبر خداست و رهبر شما ، چه زمانی از حلیمه گردنبند دعا و چشم نظر قبول می کند؟ اگر علی پیشوای دینی و مذهبی شماست چه موقعی خوارج را خار می شمارد؟ الحق که مسلمانانی نامسلمان تر از مسلمانان ندیده ام. این است همان اسلامی که تسلیم برای الله است و همان اسلامی که از آن فقط به عنوان نامی برای یک شریعت و دین و فرقه ای جدا استفاده میشود و چه جای سئوال و پرسش است وقتی که این قرآن زرکوب، ابراهیم و موسی ، عیسی و محمد را مسلمان و فقط به معنای تسلیم شده در پیشگاه الله می داند.....

همایون نادری فر
4 امرداد 1391 خورشیدی
24 ژوئیه 2012 میلادی

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.