دلقکا! مچکریم!
یاساشون!*
10.06.2021 - 05:05

دلقکا! مچکریم!
یاساشون!*

بهتر از این نمی شد! بخش دوم از سریال سه قسمتی " بالماسکه در لجن" دیروز به روی صحنه رفت. صحنه همان بود که بود : حوضی از لجن، مترسکی از روحانی و دولت اعتدال، در میانه، پنج دلقک نیزه انداز رقصان در اطراف او و دو دلقک، گاه سپر دار و گاه همدست نیزه اندازان در کناره! بینی بین الله، هفت دلقکان کم نیاوردند! هر چه لجن در حوض بود را هزینه کردند. مترسک دولت را هدف گرفتند. اما.... اما، در پایان نمایش، نظام مقدسی ماند غرق در لجن و تماشاچیانی شاد و خندان!
آنچه دلقکان با نیزه به سوی آنتن سیما پرتاب کردند، یک " پرتاب قهرمانانه"بود! کاری که صد ها اپوزیسیون برانداز هم از عهده انجام آن بر نمی آمدند.
حکایت :
سرباز روستائی بی سواد، نشسته در کنار میرزا بنویس، خطاب به والدین از بدبختی ها در پادگان و ستم سرکار استوار و..... می گفت و میرزا می نوشت. نامه که به آخر رسید، میرزا آنرا به رسم معمول برای سرباز خواند تا چیزی از قلم نیفتاده باشد. در نیمه های قرائت نامه، سرباز شروع کرد به گریه کردن و چه گریه ای. میرزا علت را جویا شد و سرباز پاسخ داد : والله، می دانستم که بدبختم، ولی نه اینقدر زیاد!
دروغ چرا؟ دیروز بعد از دیدن نمایش، های- های گریه کردم. می دانستم که بدبختیم، اما نه اینقدر که کارگردان توی دهن دلقکان چپاند! به قصد عشوه آمدن و نیزه پرانی به حسنی که خدا هم او را زده، هیچ نابدتری نماند که اینها حواله نظام مقدس نکرده باشند!
از خدا پنهان نیست، از شما هم پنهان نباشد، رفتار بیت محترم رهبر معظم هیچ وقت تا این حد برایم گیج کننده نبود.
از روزی که این جمهوری اسلامی مستقر شد، دموکرات های مملکت فکر می کردند این " اسلامی" یک غده سرطانی است که مرتجعین در پیکر نظام برآمده از انقلاب، تعبیه کرده اند و پیروان شیخ فضل الله، حاج آقا روح الله و آیت الله تمساح یزدی هم بر این عقیده بودند که این " جمهوری" را شیاطین در دامن نظام مقدس "حکومت اسلامی" گذاشته اند و یک روزی باید این دامن آلوده را پاک کرد. تا کنون چهل و سه سال است که این جنگ بر سر شیمی درمانی غده سرطانی ولایت مطلقه فقه اسلامی از یک طرف و حذف " جمهوری حرامزاده" از طرف دیگر، جریان داشته است. هر چه جلو تر آمدیم، غده سرطانی فربه تر شد و جا را برای "حرامزاده" تنگ و تنگ تر کرد و حالا به نقطه ای رسیده ایم که در اثر متاستاز های متعدد، کل پیکر جامعه درگیر تعفن ناشی از ولایت مطلقه و غده سرطانی حکومت اسلامی شده است.
به نظر می رسد که بیت خامنه ای به مثابه مرکز استقرار غده بدخیم، آرام- آرام به تصرف فرزندان مصباح یزدی در آمده و این نمایش انتخاباتی به گونه ای طراحی شده که " جمهوری حرامزاده" را تا می توانند کوچک، خوار و خفیف کنند تا در مرحله بعدی بتوانند، به این یا آن شکل از شر آن برای همیشه خلاص بشوند.
هر کدام از این هفت دلقکان، که در پایان این سیرک حقارت های عظیم و عظمت های حقیر، به پاستور بروند، هم جایگاه ریاست جمهوری را خفیف کرده اند و هم شخص رئیس جمهور را و این یعنی شریعتمداران و ولایت باوران ، نهاد ریاست جمهوری را یک گام بزرگ دیگر به سوی حذف کامل رانده اند.
کارگردانها و تهیه کنندگان سریال بالماسکه در لجن، قرار بود برای آقا کلاه بیاورند، اما گویا حالا دارند، سر می آورند! بیچاره ها باروت تفنگ هائی را که قرار بود دولت مفلوک روحانی را نشانه بروند، آنقدر زیاد گرفتند که تیر ها از پیکر مترسک عبور کرده، بر قلب نظام نشسته اند! دلقکان در " اپوزیسیون نمائی" تا آنجا پبش رفتند که آبروئی برای نظام نماند. تلاش برای در سایه گذاشتن نظام با تعریف ده ها خط قرمز، نتیجه معکوس داد و مردم خودشان خط- نقطه ها را به هم متصل کرده و به بیت به مثابه مرکز قدرت، فساد، استبداد و ویرانگری رسیدند و سرکنگبین صفرا فزود! هم اینجاست که من از حکمت کار مقام معظم رهبری سر در نمی آورم که چرا دارد نظام را قربانی حذف جمهوریت حرامزاده می کند و گیجی ام مضاعف می شود وقتی می بینم که شیخ القاتلین، آسید ابراهیم رئیسی را دارند سوار بر "لوکوموتیر" به عنوان قصاب جمهوریت در بغل رهبر می گذارند.
این سید ابله و بی سواد که در پرونده سیاهش جز آدم کشی افتخاری ندارد، جانور مشکوکی است که دست های نیرومندی او را علم کرده اند تا به هدم آخرین بقایای جمهوریت بپردازد و اصلا معلوم نیست که حامیان گردن کلفت او چه آشی برای ایران پخته اند. او امروز تا سطح دریوزگی، مطیع و مجیزگوی خامنه ایست. آیا فردا هم ، وقتی بر اسب دولت فربه سوار شد، باز هم چنین خواهد بود؟ خامنه ای تا اینجا در بازی برای تخفیف جمهوریت، هم از آبروی نظام هزینه کرد و هم دارد به ماری پناه می برد که در آستین بیتش پرورده یا پروراندند! راستی چه در سر دارد این دیکتاتور فرتوت و خود شیفته؟
============
* لوس ترین دلقک بالماسکه، سردار سرلشکر رضائی، برای شیرینکاری مثلا به ترکی یک کلمه پراند و یاساشون را در فرهنگ لغت ترکی جایگزین یاشاسین کرد

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما