سرخط خبرها - ۸ روز تا انتخابات ۱۴۰۰ / عدم شرکت


نهاد اجماع ساز اصلاح‌طلبان با درخواست همتی و مهرعلیزاده برای ملاقات و بررسی برنامه آنها موافقت نکرد.

محمد خاتمی از هیچ‌کس حمایت نمی‌کند و هیچ اظهار نظری نکرده‌، خاتمی پیرو جبهه اصلاحات است و راساً به مسله ورود نمی‌کند. این مطلب را جواد امام (مدیر عامل بنیاد باران) اعلام

سرخط خبرها - ۸ روز تا انتخابات ۱۴۰۰

عدم شرکت

نهاد اجماع ساز اصلاح‌طلبان با درخواست همتی و مهرعلیزاده برای ملاقات و بررسی برنامه آنها موافقت نکرد.

محمد خاتمی از هیچ‌کس حمایت نمی‌کند و هیچ اظهار نظری نکرده‌، خاتمی پیرو جبهه اصلاحات است و راساً به مسله ورود نمی‌کند. این مطلب را جواد امام (مدیر عامل بنیاد باران) اعلام کرد.

امام جمعه اهل سنت زاهدان تاکنون از هیچ‌ یک از کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری حمایت نکرده‌. مولوی عبدالحمید چهار سال قبل از روحانی حمایت کرده بود.

فائزه هاشمی گفته هرگونه مشارکتی در انتخابات را مخالف منافع ملی، توسعه کشور و مشروعیت دادن به سیاست‌های غلط موجود می‌داند و "بنابراین همانگونه که بارها گفته‌ام رأی نخواهم داد".
.

سیاست خارجی

رئیسی گفته یکی از وظایف، رفع تحریم های ظالمانه است و باید با همه وجود آن را دنبال کرد، در کنار این قضیه خنثی سازی تحریم‌ها باید در دستور کار قرار گیرد و اقتصاد شرطی نشود.

جلیلی گفته: در بحث خنثی کردن تحریم و جنگ اقتصادی باید در موضع آفندی باشیم و با ابزار اقتصادی دشمن را پشیمان کنیم و این کار شدنی است.

مهرعلیزاده گفته: در مجموع باید اول به قدرت و توان درون اتکا کنیم و در عین حال نباید با کسی بیخودی دعوا کنیم و معارضه داشته باشیم و باید بر اساس ویژگی ملت خود با دنیا ارتباط داشته باشیم.

دیاکو حسینی (از مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری) گفته از این پس سیاست خارجی تحت تاثیر انتخابات قرار نخواهد گرفت و هر شخصی رئیس جمهور شود سیاست خارجی در مسیر قبلی حرکت میکند.
.

انتخابات شورای شهر

در تهران، گروه‌های اصولگرا دو لیست متفاوت دادند. شورای وحدت (اصولگرایان سنتی) و شورای ائتلاف اصولگرایان (نزدیک به قالیباف) لیست مشترک ندارند.
.

پیش‌بینی تحولات

جمشید اسدی (عضو شورای مدیریت گذار) گفته: همه‌چیز آماده است نیروی اپوزیسیون از نظام ولایی گذر کند و قدرت را به دست گیرد اما چون اپوزیسیون پیشینهٔ مردم ناخرسند را به همراه دارد آمادهٔ این کار نیست.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: