یک پیشگویی متفاوت، درست دو روز مانده به سیرک انتخابات

دلایل خودم را بدون حاشیه و مقدمه بیان میکنم
یک) خامنه ای بخوبی میداند که جنایتکاری با پیشینه ابراهیم رئیسی، هم در عرصه داخلی و هم در عرصه خارجی، نتنها گره ای از کار او و رژیم او باز نمیکند، بلکه در همه عرصه ها نیز وبال گردن، چرخ پنجم گاری و قوز بالای قوز او و رژیم او خواهد شد.

نگارنده بر خلاف عزیزانی که سالهای سال آخوند را ابله و بیکفایت و نادان معرفی کرده اند، آخوند را اگر چه موجودی عاری از انسانیت، اما بغایت باهوش و محیل میداند و لذا بعید میداند که  مکار ترین این موجودات، این نکته را نفهمیده باشد.

 

دو) نگارنده بر خلاف عده ای که تصور میکنند که بین خاتمی و احمدی نژاد و حسن فریدون / روحانی فرقی وجود دارد، همه این افراد و امثال آنها را چیزی بجز کارگذاران مستقیم فرامین خامنه ای نمیداند و لذا دلیلی هم نمیبیند که چرا خامنه ای باید بجای مثلا شخصی مانند همتی که بلقوه بصورت غلامی حلقه بگوش فرامین او را اجرا خواهد کرد، انسان بی آبرویی و پر دردسری نظیر ابراهیم رئیسی را انتخاب کند که در همه عرصه ها از قدرت مانور کمتری از شخصی مانند همتی برخوردار باشد.

 

سه) امروز تقریبا اکثریت مطلق رسانه ها و تحلیل گران، آنهم بصورتی یکدست، اعلام کرده اند که ابراهیم رئیسی از صندوق بیرون خواهد آمد. حالا آنکه بیرون آمدن شخص دیگری، مثلا همتی، میتواند هم دلگرمی ای برای باند استمرار طلب باشد،  هم داستان مهندسی انتخابات را زیر سوال ببرد،  هم اینکه به خامنه ای و باند او این فرجه را بدهد که همه رسانه ها و تحلیل گران غیر حکومتی را بی اعتبار جلوه بدهند.

 

چهار) خامنه ای و فرزندان او بخوبی مطلع هستند که در فردای مرگ خامنه ای، اگر فرزندان و خانواده او بر اریکه قدرت، آنهم بصورت صد درصد و کامل تکیه نزده باشند، نابودی آنها حتمی خواهد بود. برای اثبات این مدعا کافیست که نیم نگاهی به سرنوشت خانواده خمینی و رفسنجانی بیاندازیم که اتفاقا بدست خود این جماعت، یعنی  خامنه ای و باند او رقم خورده است.

 

پنج) خامنه ای بخوبی بخاطر دارد که حقه بازی رفسنجانی در خصوص تبدیل او از یک حجت الاسلام دون پایه و بیمایه، به ولی مطلقه فقیه، چگونه « بک فایر» کرده، در پایان روز گریبان خود رفسنجانی و باند او را گرفت. بزبان دیگر، خامنه ای بخوبی میداند که عمامه ولایت فقیه سر هر کس که برود، دمار از باند قبلی در خواهد آورد. از جهت دیگر، بدلایل عدیده ای که طرحشان از حوصله این نوشته کوتاه بیرون است، امروز تبدیل یکشبه مجتبی خامنه ای هم از یک بچه آخوند پشت پرده، به ولی فقیه مسلمین میسر نیست.

از این منظر و بنا بر دلایل بالا، نگارنده به هیچ وجه بعید نمیداند که خامنه ای با این عمل، یعنی جلو انداختن رئیسی،  اصولا قصد دک کردن او و برقرار کردن نظم جدیدی را داشته باشد که در آن، فرزند دلبند او، یعنی  مجتبی ، و البته به همراهی  دیگر اعضای خانواده خامنه ای و غلامان خانه زاد، احتمالا با ریاست کردن بر یک « شورای رهبری» بی خاصیت و صوری، بصورتی نرم و آرام آرام سر رشته امور رژیم را در فردای  مرگ خامنه ای بدست گیرند.

 

خامنه ای و باند او بتجربه و  بخوبی میدانند که زمان بهترین یار آنهاست و با «کش» دادن هر بحران میتوانند از آن عبور کرده، هر بلا و نکبتی را در این کشور استوار و مستقر کنند. تبدیل مجتبی هم به ولی فقیه مسلمین جهان از این امر مستثنی نیست.

 

در پایان شایان ذکر است که به باور صاحب این قلم، برای ملت ایران، بیرون آمدن نام قاتلی مانند رئیسی، از روی کار آمدن امثال سید خندان های رژیم، اگرچه در کوتاه مدت دردناکتر، اما در درازمدت بمراتب بهتر است. چرا که  دستکم تکلیف ما را در قبال این جماعت راحت تر میکند.

 

دو نفر دزد خری دزدیدند

سر تقسیم بهم جنگیدند

آندو بودند چو گرم زد و خورد

دزد سوم خرشان را زد و برد

 

به امید دستیابی به آزادی و برقراری سامانه ای سکولار، دمکرات و مبتنی بر حقوق بشر در میهنمان.

شهرام فریدونی

اسلو

شهرام فریدونی

‏2021‏/06‏/16

چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

برگرفته از: 
ایمیل دریافتی
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: