بیانیه جمعی از خانواده های جان باختگان: استفاده ابزاری از نام مبارزان جان باخته ممنوع!

ما جمعی از خانواده جانباختگان که عزیزان خود را در راه داد و با ایستادگی قهرمانانه در برابر استبداد از دست داده ایم اقدامات معامله گرایانه فرخ نگهدار و امثالهم را در مضحکه انتخابات برای در سایه قرار دادن سیستم مستبد و فاسد جمهوری اسلامی و شخص علی خامنه ای زیر پرچم دشمنی با رئیسی، محکوم می کنیم.

اخیرا فرخ نگهدار با استفاده از عنوان فدائی خلق و با توجیه دفاع از جانباختگان راه آزادی به ویژه قتل عام شدگان در تابستان ۶۷، با هدف در سایه قرار دادن جمهوری اسلامی و شخص ولی فقیه، پرچم “نه به رئیسی” را برافراشته است.

بدون تردید ابراهیم رئیسی در طول حکومت جمهوری اسلامی جان انسان های زیادی را گرفته است. او در اعدام بسیاری از زندانیان سیاسی نقشش پر رنگ بوده و در جایگاه هیئت مرگ در کشتار بیش از چهار هزار زندانی سیاسی در تابستان ۶٧ مسئولیت مستقیم داشته است. ابراهیم رئیسی یکی از قاتلان اصلی و شخصیت های منفوری است که در میان خانواده جانباختگان به بی رحمی در کشتار شهره است.

خانواده و خویشان ما در راه دفاع از مردم ایران دلاورانه در برابر استبداد ایستادگی کرده و جان خود را از دست داده اند. یکی از خصوصیات برجسته این مبارزان سترگ، استبدادستیزی آنان بوده است. کسانی که صف خود را از مردم جدا کرده و در رکاب استبداد قلم و قدم می زنند می توانند هر طور که می خواهند بیاندیشند. این حق آنان است، حتی اگر نتیجه تصمیم شان سقوط به اعماق دره باشد. اما حق ندارند با وصل کردن خود به مبارزان جانباخته راه آزادی و برابری و به فدائیان خلق حیثیت آنان را خدشه دار کنند و از این طریق اعتبار آنان را هزینه حکومتی نمایند که هزاران انسان دگر اندیش و مبارز را به جوخه مرگ سپرده است. به باور ما امثال رئیسی تک عنصری ناهمخوان با سیستم نیست. او فرزند خلف رژیم فاسد و مستبد جمهوری اسلامی است. ابراهیم رئیسی در دل این نظام زاده شده، رشد کرده و به قدرت رسیده است. این جانی با پشتوانه چنین سیستمی است که می تواند چنین بی پروایانه آدم کشی کند و بابی شرمی جنایات خود را لاپوشانی و توجیه نماید.

ما جمعی از خانواده جانباختگان که عزیزان خود را در راه داد و با ایستادگی قهرمانانه در برابر استبداد از دست داده ایم اقدامات معامله گرایانه فرخ نگهدار و امثالهم را در مضحکه انتخابات برای در سایه قرار دادن سیستم مستبد و فاسد جمهوری اسلامی و شخص علی خامنه ای زیر پرچم  دشمنی با رئیسی، محکوم می کنیم. به ویژه اعتراض ما متوجه سوء استفاده از نام فدائیان خلق و دیگر مبارزان جانباخته است، ما از همه مبارزان راه آزادی، از تمامی انسان هائی که اینگونه رفتارهای ناپسند را برنمی تابند تقاضا می کنیم صدای اعتراض ما را به جفائی که در حق عزیزان از دست رفته می شود، بازتاب داده و با ما همصدا شوند.

 

منبع: 
ایمیل رسیده

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: