سياست نابخردانه و نابخردان عالم سياست

اما دايه خردمند ايران گلوبال، با يكسان وانمود كردن منافع مردم ايران و رژيم ولايت فقيه, سينه خود را به تنور ميچسباند که اشتباهات رژيم به حساب مردم نوشته مي شود: «بايد يادآور شد مادام که جمهوري اسلامي بر سر کار است، منافع حکومت با منافع ملت گره خورده و عملا هر اشتباه حاکمين به پاي ملت نگونبخت ايران نوشته خواهد شد».

توضیح ایرنگلوبال: انتشار دیدگاه آقای سینا دشتی  برای آشنایی خوانندگان گرامی با چنین نقطه‌نظراتی است و به خاطر لحن به کار رفته نسبت به آقای رضا سلیمانی، از ایشان پوزش می‌خواهیم.

سايت ايران گلوبال يك سايت گل و بلبل هم مدعى جمهوريخواهى و هم سكولار دو اتشه است و هم نيم چشمى به سلطنت دارد و هم نيم انتظارى از باندهاى درون حكومت و ملى مذهبى هاى از چرخ خارج شده. خوب اب و هواى نمناك دانمارك شايد در نرم تن شدن خيلى ها تأثير داشته باشد، اما حواس صاحب سايت جمع است كه تا زور دارد از هرچه بو و رنگ سرنگونى طلبى است، خود را دور نگاه دارد.

از در فشانى هاى جديد اين سايت، درج يك متن به امضاي اقاى بسيار خردمندى به نام رضا سليمانى است كه نبايد او را با آن وزنه بردار اشتباه گرفت.

نگاهي كنيم به اين مقاله كه عنوان آن «سياست نابخردانه تهران؛ سوريه ميزبان بالقوه مجاهدين خلق» است. 

در مجموعه تحولات ناشى از انقلاب مردم قهرمان سوريه، همه ناظران از هر جناح و جبهه اي, به اين واقعيت اذعان مي كنند كه سرنگوني بشار اسد به ضرر چند هزار درصدي حكومت اخوندى ايران است. بعضى ها مي گويند سرنگوني بشار اسد معادل و مقدمه سرنگونى حكومت ولايت فقيه هست! 

اما دايه خردمند ايران گلوبال، با يكسان وانمود كردن منافع مردم ايران و رژيم ولايت فقيه, سينه خود را به تنور ميچسباند که اشتباهات رژيم به حساب مردم نوشته مي شود: «بايد يادآور شد مادام که جمهوري اسلامي بر سر کار است، منافع حکومت با منافع ملت گره خورده و عملا هر اشتباه حاکمين به پاي ملت نگونبخت ايران نوشته خواهد شد». 

آقاي «خردمند» با خرمردرندي, با بند بازي تلاش مي كند با اين هماني منافع مردم و قاتلان مردم, زيان و خسارت سرنگوني بشار اسد را به حساب مردم ايران واريز كند. وي مي نويسد: پيروزي "ارتش آزاد سوريه" امري قطعي است. به اين ترتيب دوباره اين منافع ملت ايران است که با ندانم کاري مسئولين جمهوري اسلامي از بين مي رود. ملت سوريه تا دهه ها بدهکار منابع ملت ايران هست و خواهد بود، اما تهران نابخردانه فرصت ملت را سوزاند و دشمني ديگر بر دشمنان بي شمار افزود. 

نام برده در گام بعدي اين بند بازى خارق العاده نتيجه ميگيرد كه «در صورت سقوط رژيم اسد ....دمشق آينده اما حمايت از قصابان مردمش را بي پاسخ نخواهد گذاشت. تهران آنچنان در موضوع سوريه بي تدبير عمل کرده که مي توان گمانه زد که در فرداي پيروزي "ارتش آزاد سوريه"، اين کشور ميزبان گروه "مجاهدين خلق" شود. ...». 

فالگير ايران گلوبال با هرزه گويي عليه مجاهدين, به گونه معكوس اما به درستي دست روي مشكل اصلي رژيم گذاشته است: ترس از مجاهدين! 

رژيمي كه مي داند در هر فرض متصور و هر شق محتمل در تحولات منطقه زيانكار اصلي است و اين مردم و مقاومت ايران هستند كه خود را براي سرنگوني ولايت منحوس آخوندي آماده مي كنند 

واقعيت اين است كه سران رژيم آخوندى در فرداى سقوط اسد بايد فكر مكان جديد براى إسكان خود باشند.

اين واقعيتى است كه هر بسيجي كودن آن را مي فهمد اما خردمند ايران گلوبال از درك آن عاجز است! 

منبع:  

برگرفته از: 
وبلاگ بچه های خیابان
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در اینکه سایت ایرانگلوبال یک سایت گل و بلبل است، هیچ شکی نیست. ایرانگلوبال جزو معدود سایت‌هایی است که نقطه‌نظرات همه گرایش‌های سیاسی را منتشر می‌کند و به این تعبیر سایت گل و بلبل است. سایتی که خود را از تمام قید و بندهای ایدئولژیک رها ساخته و آزادی بیان را مدنظر قرار داده است.

اگر به مطالب منتشر شده در سایت دقت شود، می‌توان به راحتی دیدگاه‌های جمهوری‌خواهانه، اصلاح‌طلبانه، سلطنت‌طلبانه، مشروطه‌خواهانه،تمامیت‌طلبانه، استقلال‌طلبانه، دیدگاه‌های ملی-مذهبی‌ها و سرنگونی‌طلبانه و... را در آن مشاهده کرد. در زمینه انتشار اخبار هم هیچ حد و مرز و قید و بندی ندارد و در مورد ایران، اخبار سرتاسر ایران را منتشر می‌کند و به بایکوت خبری مناطق "حاشیه‌ای" و نشر اخبار مرکز تن نمی‌دهد.

ایرانگلوبال برعکس بسیاری از سایت‌های دیگر، یک‌سونگرانه نیست، زیرا یک حزب یا سازمان سیاسی نیست و به هیچ .....