رفتن به محتوای اصلی

پوریا نایبی همکار حاکمیت در پولشویی در گرجستان
08.07.2021 - 15:13

خروج طلا و ارز قاچاق از ایران با تریلی به مقصد کشورهای همسایه با هدف پولشویی مجدد در سطر خبر های گرجستان قرار گرفت.

پوریا نایبی  از عوامل جمهوری اسلامی ایران در گرجستان چندی پیش در این کشور رسما به جرم پولشویی تحت تعقیب قرار گرفته است . او که در حال حاضر در این کشور به سر نمیبرد برای چندمین بار در مرکز توجه سازمان مبارزه با پولشویی و دادستانی این کشور قرار گرفته است. او و همدستانش که چهار نفر دیگه توسط دادستانی گرجستان طی عملیاتی بازداشت شده اند به اتهام دست داشتن در ورود قاچاق دلار با تریلی های حمل کالا به خاک گرجستان و سپس استفاده از حسابهای مختلف و اسناد سازی اقدام به پولشویی نموده اند. او که پیشتر نیز به جرم پولشویی در لیست سیاه خزانه داری آمریکا قرار گرفته است و از نزدیکان بابک زنجانی بوده است . نه تنها با مشارکت در جرایم پولشویی به نقع سپاه پاسداران و رژیم ایران ید طولانی دارد بلکه با فعالیت های غیر قانونی خود باعث سخت گیری های شدید دولت گرجستان برای شهروندان معمولی ایرانی در گرجستان برای اقامت و دارا بودن حق اولیه حساب بانکی شده است.

اینار بعد از جمع اوری مبلغ 250 میلیون دلار به نفع خزانه داری گرجستان از مبالغ قاچاق وارد شده در این کشور ، پوریا نایبی در ویدیوای که از خود در مصاحبه با یکی از شبکه های گرجی از خود پخش کرده است ادعا می کند که او سالها مشغول به این کار بوده است و دولت گرجستان مشکلی با کسب و کار ایشان نداشته اما از زمانی که اطرافیان نخست وزیر گرجستان ایراکلی غریبایشویلی  از او درخواست درصد کلانی از سود گردش مالی نموده است و ایشان با امتناع از تقسیم سود به این افراد دچار مشکل شده است. کاملا واضح است که اقای پوریا نایبی قصد منحرف کردن اذهان عمومی به نفع خود و چهار همدستش را در این پرونده دارد تا بهره برداری سیاسی از چالش های سیاسی داخل گرجستان بتواند به نوع دیگری این مشکل را مدیریت کند.

اهمیت اصلی این موضوع بر این است که پول و سرمایه ایران به جای خرج شدن برای منافع شهروندان ایرانی در داخل ایران و مبارزه با بیکاری ، توسعه وضعیت سرمایه و رفاه مردم  بطور قاچاق وارد کشورهای دیگر میشود و در اکثر موارد توسط دولتهای دیگر ضبط و به نفع بودجه کشور دیگری استفاده میشود.

سیستان و بلوچستان و خوزستان در بی آبی به سر میبرد ، مدارس شهرستان های ایران در نابسامانی قراردارند. کودک ایرانی به خاطر نداشتن تلفن همراه برای شرکت در کلاس های انلاین دست به خود کشی میزند. و شهروند ان ایران در نبود واکسن به کشورهای همسایه سرازیر شده اند و برای خروج از کشور با هدف دریافت واکسن اقدام به پرداخت خروجی و درامد سازی برای بودجه ایران می کنند . آنوقت مبلغی حدود 5 هزار میلیارد توسط عوامل جمهوری اسلامی در گرجستان بر باد میرود.

 

انتخاب سید ابراهیم ریسی و تهیه پیش نویس قانون عدم مذاکره با امریکا در مجلس بی کفایت ایران ، آغازی مجدد برای پولشویی زنجیره ای به نفع رژیم ایران و تولد مجدد بابک زنجانی های جدید در اقتصاد ایران می باشد. که عامل اصلی فقر روز افزان مردم ایران و پولدار شدن افرادی از کنار فعالیت های مربوط به دور زدن تحریم ها و به باد دادن مبالغ هنگفت مشابه پرونده پوریا و نایبی و ضبط شمش طلا در ترکیه که سالها پیش اتفاق افتاده است .

سمیه نوکاریزی

عضو گروه برون مرز جبهه دموکراتیک ایران

تفلیس

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

مهرداد سیدعسگری

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.