قاتلان «قاسملو» و یارانش کجایند؟!

جنایت ترور «عبدالرحمان قاسملو و یارانش در جریان نشستی رخ داد که با دعوت فریبکارانه ی رژیم جمهوری اسلامی از رهبران حزب دموکرات کردستان ایران، به بهانه ی «مذاکره برای حل اختلافات»، در خانه ای در شهر وین برگزاری می شد.

 

«عبدالرحمان قاسملو»، دبیرکل حزب دموکرات کردستان ایران، و دو همراه وی، «عبدالله قادری آذر» و «فاضل رسول»، در ۲۲ تیر ۱۳۶۸، در اتریش به دست ۳ جنایتکار رژیم جمهوری اسلامی ـ «غفور درجزی دولق»، «محمد جعفری صحرارودی» و «مصطفی آجودی» ـ کشته شدند.

این جنایت در جریان نشستی رخ داد که با دعوت فریبکارانه ی رژیم جمهوری اسلامی از رهبران حزب دموکرات کردستان ایران، به بهانه ی «مذاکره برای حل اختلافات»، در خانه ای در شهر وین برگزار می شد.

غفور درجزی دولق (عکس: پایین، چپ)، دیپلمات بلند پایه و آدمکش قدیمی وزارت اطلاعات، که در جنایت وین با نام جعلی «امیرمنصور بزرگیان اصل» شرکت داشت، بعد از آن با نام های مستعار گوناگون دیگری به پُست های مدیریتی مختلفی گمارده شد و اکنون با نام جعلی «مصطفی مدبر» مدیرعامل شرکت «پارس خودرو» است!

محمد جعفری صحرارودی (عکس: پایین، راست)، که او هم دیپلمات بلندپایه ی جمهوری اسلامی بوده، نیز پس از عملیات کشتن قاسملو و یارانش به مقامات بالای دیگری رسیده و از جمله سال ها معاون «شورای عالی امنیت ملی» و سپس رئیس دفتر ریاست مجلس، علی لاریجانی بوده است.

 

 

برگرفته از: 
https://t.me/jonbesheiranian/18343
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: