اتحاد علیه خشونت دولتی

خوزستان قلب ایران است، هموطن حمایت!
اعتراضات مردم خوزستان به" بی آبی" وارد پنجمین روز خود شده است . تشنگی گلوی مردم این استان را می فشارد و دزفول هم با سوسنگرد، شادگان، شوش، حمیدیه، و اهواز همراه گشت. حکومت "یزید زمانه"، شریان های اصلی زندگی را نه تنها در جنوب کشور ما،بلکه در تمام ایران بروی مردم بسته است.بی لیاقتی، دزد سالاری و اقتصاد مافیایی حکومت

 

اتحاد علیه خشونت دولتی

خوزستان قلب ایران است، هموطن حمایت!

اعتراضات مردم خوزستان به" بی آبی" وارد پنجمین روز خود شده است . تشنگی گلوی مردم این استان را می فشارد و دزفول هم با سوسنگرد، شادگان، شوش، حمیدیه، و اهواز همراه گشت. حکومت "یزید زمانه"، شریان های اصلی زندگی را نه تنها در جنوب کشور ما،بلکه در تمام ایران بروی مردم بسته است.بی لیاقتی، دزد سالاری و اقتصاد مافیایی حکومت اسلامی باعث و بانی همه بلایایی است که دامن گیر مردم و سرزمین ما شده اند.

جلگه خوزستان با رودخانه های بزرگ کارون و کرخه یکی از پرآب ترین مناطق ایران است. خشکی و تشنگی در این استان از آسمان نیامده است و دلایل آنرا باید در نگاه امنیتی و تصمیم های غلط ناشی از آن توسط مافیای حکومتی دانست. اعتراض نسبت به مدیریت نادرست آب هم مربوط به امروز نمیشود و از دو دهه بیش آغاز شده است. ریز گردها و طوفان های شن در دو دهه گذشته نیز سلامت مردم خوزستان را با خطرات جدی روبرو کرده است.

اعتصاب ده ها هزار نفرکارگر نفت و گاز و پتروشیمی جنوب ایران در هفته های اخیر هم که دغدغه اصلی آنان نان است، در اعتراض به ناکارآمدی و کارنامه سیاه بیش از چهاردهه همین حکومت است. مردم شریف خوزستان که با دست خالی در مقابل لشکر صدام حسین از موجودیت این آب و خاک دفاع کردند و سال هاست که نه هوای سالم دارند و نه آب آشامیدنی،امروز توسط این حکومت غیر ایرانی تجزی طلب خوانده شده و به گلوله بستهمیشوند.

این حکومت نه تنها نتوانسته مشکلات زیست محیطی کشور ما را مدیریت کند، بلکه خود از بانیان تخریب آن است و مدافعان و متخصصین این امور را هم دستگیر و زندانی و اعدام می کند.ریشه وجود چنین ابر بحران ها و مانع اصلی حل انها نیز خود نظام جمهوری اسلامی است.

ارسال یگانهای سرکوب و قطع اینترنت در بعضی از مناطق جنوب کشور، خاطره آبان 98 و کشتار مردم ماهشهر را در ذهن ها تداعی می کند.حکومت چون راه حلی برای این مشکلات ندارد، از حربه همیشگی اعمال خشونت و ایجاد وحشت عمومی استفاده خواهد کرد.

شورای مدیریت گذار در این شرایط حساس، ضمن حمایت از صدای حق طلبانه مردم خوزستان و همدردی با آنها، از همه مردم ایران در خواست می کند در کنار مردم خوزستان بایستند و از آنها حمایت کنند.اتحاد و یکپارچگی ملی تنها راه جلوگیری از کشتار و عقب نشاندن حکومت اسلامی است. دغدغه نان و آب و آزادی، درد مشترک همه مردم ایران است.سناریوهای نخ نمای حکومت اسلامی دیگر برملا شده اند و اتحاد ملی بر بستر آگاهی شکل گرفته است. برای جلوگیری از نابودی کشور و اضمحلال تمدن بزرگ و تاریخی ایران، مدافعان آزادی، برابری و سربلندی کشور خود در هر گوشه ایران باشیم.

اتحاد گسترده ملی ضرورت انکارناپذیر پیروزی مردم ماست. با پشتیبانی از مردم خوزستان این اراده ملی را متبلور کنیم.

 

دبیرخانه مرکزی شورای مدیریت گذار

۲۹ تیر ۱۴۰۰

 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: