در باره هشدار فرمانده ناجا و مسئله اعتراضات خیابانی

اعتراضات خیا بانی مسالمت آمیز حق مردم همه کشورهای دنیا و طبعا حق مردم ما میباشد در این شکی نیست. منتها در کشور ما اعتراضات عمومی شبیه اعتراضات سال 96 و 98 با مشکلاتی مواجه میشود که لازم است روی این نوع اعتراضات خود بخودی

در باره هشدار فرمانده ناجا و مسئله اعتراضات خیابانی
اعتراضات خیا بانی مسالمت آمیز حق مردم همه کشورهای دنیا و طبعا حق مردم ما میباشد در این شکی نیست. منتها در کشور ما اعتراضات عمومی شبیه اعتراضات سال 96 و 98 با مشکلاتی مواجه میشود که لازم است روی این نوع اعتراضات خود بخودی کمی مکث و تعمق کنیم.
اول :اینکه این نوع اعتراضات خود جوش وبدون رهبری و تشکیلات هدایت کننده وارد خیابان میشود. بنا براین خود نظام با برنامه ونقشه وارد تظاهرات خواهد شد ودست به تخریب و آتش زدن اماکن اقتصادی و غیر اقتصادی خواهد زد تا جنبش اعتراضی مسالمت آمیز را به انحراف بکشاند همان عملی را که در سالهای 96 و 98 دو باره تکرار نماید سوأل اینجاست چگونه میتوان از نفوذ عوامل رژیم در خیابان جلو گیری کرد؟ واقعا چه راه حلی وجود دارد؟
دوم: از طرفی نه درست هست و نه امکان پذیر است از این اعتراضات حمایت نکرد در عین حال دعوت به خیابان در شرایط فعلی موجب سرکوب و کشتار مردم میشود وهزینه سنگینی خواهد داشت و موجب ترس و وحشت مردم خواهدشد درست هست؟
سوم: جنبش سبز سال 88 رهبری داشت و هزینه ها در مقایسه با سال 96 و98 بسیار پائین تر بود نمونه مانده گار در جنبش اعتراضی کشور ما بود
چهارم: اوضاع کشور از هر نظر بحرانی تر از 13 سال اخیر میباشد هم در عرصه داخلی و هم در عرصه خارجی . حکومت مصمم هست تا با حداکثر توان وارده با استفاده از مزدوران خود در نیروهای نظامی از جمله در ناجا جنبش های اعتراضی را به انحراف و سرکوب نماید.
بنظر من دعوت من به خیابان در شرایط فعلی با دلایلی که ذکر کردم صحیح نیست و تنهاباید حمایت کرد. کسانیکه در خارج کشور مردم را دعوت به خیابان میکنند و در مواردی مردم را دعوت به دفاع متقابل کاری جز خدمت به سرکوبگران و گسترش آشوب نکردند. در اعتراضات اخیر مردم خوزستان مشاهدات میدانی گواه نفوذ عوامل حکومت و بهره بر داری گروهای تجزیه طلب از مبارزات حق طلبانه مردم خوزستان بود.
این هم سخنان فرمانده ناجا بنقل از خبر گزاری فارس
سردار اشتری، فرمانده ناجا گفت: مسببان ناآرامی‌ها و آشوب های خیابانی که در پی تخریب اموال عمومی و مردمی هستند در رصد پلیس بوده و به سزای اعمالشان خواهند رسید.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

تصویر نظرات رسیده

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من همیشه از جنبش های اعتراضی و مطالباتی مردم حمایت کرده و خواهم کرد نمونه جنبش سبز ؛ جنبش اعتراضی 96 و 98 و اخیرا جنبش کارگران و خوزستان من دلایل خودم را در دعوت مردم به خیابان در شرایط فعل