کشتی گیر شیرازی در المپیک توکیو داغ نوید افکاری را تازه کرد

محمدرضا گرایی در فینال وزن ۶۷ کیلوگرم کشتی فرنگی المپیک توکیو به مصاف پرویز نصیبف از اوکراین رفت و ۱-۹ برنده شد. این دومین مدال طلای کاروان ایران در المپیک توکیو است. او در مبارزه نخست مقابل جولیان هورتا از کلمبیا هشت بر صفر پیروز شد و در دومین مبارزه نیز در یک مصاف سخت و دشوار برابر فرانک استابلر دارنده سه طلای جهان از آلمان با امتیاز ۵-۵ توانست پیروز از مبارزه خارج شود.

المپیک توکیو؛ محمدرضا گرایی در کشتی فرنگی مدال طلا گرفت

 
گرایی

 

 

این کشتی‌گیر ۲۵ ساله شیرازی قهرمان مسابقات زیر ۲۳ سال جهان و دارندهٔ مدال برنز بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ و مدال برنز مسابقات دانشجویان جهان نیز است. گرایی در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ در وزن ۷۲ کیلوگرم هم قهرمان آسیا شد.

گرایی در رقابت‌های کشتی فرنگی گزینشی المپیک در قزاقستان قهرمان شد و سهمیه المپیک گرفت.

این دومین تجربه کشتی فرنگی ایران در فینال المپیک بود. اولین فینال‌هایی که کشتی فرنگی ایران در ادوار المپیک تجربه کرد، بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن بود که حمید سوریان، امید نوروزی و قاسم رضایی به فینال رسیدند و هر سه نیز صاحب مدال طلا شدند.

ایران فردا (پنجشنبه) در کشتی آزاد شانس گرفتن مدال طلا دارد. حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد با پیروزی ۱-۷ مقابل آرتور نایفانف (روسیه) به فینال المپیک توکیو رسید. او در المپیک قبلی هم مدال طلا گرفت.

یزدانی در فینال باید با دیوید تیلور آمریکایی مبارزه کند. تیلور در نیمه‌نهایی حریفی هندی خود را با ضربه فنی (۰-۱۰) شکست داد.

کشتی‌گیر ۲۶ ساله جویباری دور اول مقابل جاورایل شاپیف از ازبکستان ۲-۱۱ پیروز شد. قهرمان المپیک ۲۰۱۶ ریو در یک‌چهارم نهایی مقابل استفان ریچموت» از سوئیس روی تشک رفت. او در حالی که در همان ثانیه‌های ابتدایی از حریف عقب افتاد، اما در کمتر از ۲ دقیقه حریفش را ۱-۱۲ مغلوب کرد و با اقتدار راهی نیمه‌نهایی شد.

ایران با طلای محمد رضا گرایی صاحب دو طلا و یک برنز شد و در کنار یونان و ازبکستان در رتبه بیست و هشتم جدول مدال‌ها ایستاد.

گرایی

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: