اسرائیل می‌گوید آماده حمله به ایران است

نی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل روز پنج‌شنبه گفت آماده حمله به ایران هستیم.

او در گفت‌وگو با وب‌سایت وای‌نت گفت زمان پاسخ دادن به اقدامات ایران (بخوان جمهوری اسلامی) «فرا رسیده» و اسرائیل برای حمله علیه ایران آمادگی دارد. بنی گانتز همچنین گفت باید یک واکنش جهانی به تهدید جمهوری اسلامی نشان داده شود.

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل

وزیر دفاع اسرائیل روز چهارشنبه سعید آقاجانی، فرمانده واحد پهپادی سازمان هوافضای سپاه پاسداران ایران را مجری اصلی حمله اخیر به کشتی اسرائیلی «مرسر استریت» در آب‌های دریای عمان معرفی کرد. در این حمله یک شهروند بریتانیایی و یک شهروند رومانیایی کشته شدند. ایران دخالت در این حمله را رد کرده است.

این حمله باعث شدت گرفتن تنش میان ایران و اسرائیل شده است.

آقای گانتز در مصاحبه تازه‌ای که انجام داده همچنین گفته است که «دیگر حرف زدن کافی نیست، زمان عمل فرا رسیده است. باید به اقدامات دیپلماتیک، اقتصادی و حتی نظامی روی آورد، در غیر این صورت این وضع ادامه پیدا خواهد کرد.»

آقای گانتز هشدار داده است که «من به دنیا می‌گویم، توجه کنید. این در راه است.»

نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، نیز روز سه‌شنبه گفت اسرائیل در حال بسیج کشورها برای دادن پاسخی بین‌المللی علیه ایران به دلیل حمله به نفتکش تحت مدیریت اسرائیل است، اما در صورت لزوم می‌تواند به تنهایی پاسخ دهد.

نخست‌وزیر اسرائیل در ادامه نیز گفت دوره‌ای که «آسوده در تهران بنشینند و از آنجا خاورمیانه را شعله‌ور کنند» تمام شده است.

نفتالی بنت روز سه‌شنبه در جریان سفر خود به مرزهای شمالی اسرائیل با سوریه و لبنان، در کنار مقام‌های بلندپایه نظامی کشورش گفت که اسرائیل اطلاعاتی را با ایالات متحده، بریتانیا و سایرین در ارتباط با ایران در حمله به کشتی اسرائیلی به اشتراک گذاشته است.

آقای بنت گفت: «ما در تلاش برای بسیج جهان هستیم، اما در عین حال قادریم به تنهایی عمل کنیم.»

او اضافه کرد که «ایران تا اینجا هم خبر دارد ما بر روی دست کسی که ما را تهدید می‌کند چه بهایی می‌گذاریم. ایرانی‌ها باید درک کنند که نمی‌توان آسوده در تهران نشست و از آنجا خاورمیانه را شعله‌ور کرد. این [دوره] دیگر تمام شد.»

تأکید کشورهای مختلف بر مقصر بودن جمهوری اسلامی در این حمله در حالی است که روز دوشنبه سخنگوی وزارت خارجه ایران با تکذیب نقش داشتن ایران در حمله به نفتکش اسرائيلی گفته است که حکومت ایران به هر اقدام تلافی‌جویانه‌ کشورهای دیگر «بی‌درنگ و با قوت و جدیت» پاسخ می‌دهد.

برگرفته از: 
رادیو فر دا
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: