کرونا موهبت مرگ از جانب خامنه ای برای مردم ایران

کرونا درایران
در حالی که کرونا در سراسر جهان، با واکسیناسیون گسترده مردم توسط دولتها در حال مهار شدن است، سایه شوم مرگ براثر کرونا در ایران همه جا را فرا گرفته است.

به نقل از کانون نه به زندان ـ نه به اعدام ؛ از همان آغاز هجوم کرونا، خامنه‌ای آن را موهبت الهی و فرصت دانست. وی ورود واکسن خارجی برای مردم را ممنوع اعلام کرد و پیامد این سیاست غیرانسانی و مرگبار، از دست رفتن جان صدها هزار تن از هموطنانمان بوده است.

پس از قریب به یک سال و ۶ ماه از جهانی شدن این ویروس، اینک شرایط در ایران به گونه‌ای است که:

-سرم و داروهای تقویتی کمیاب شده، تخت خالی پیدا نمی‌شود، دارو و دستگاه اکسیژن نیست، حتی سرم و آب مقطر دیگر پیدا نمی شود، بسیاری از بیماران در حیاط بیمارستانها بستری شده‌اند و برخی در راهرو و صندلی‌های انتظار دراز کشیده و منتظرند.

– ظرفیت چادرها تکمیل شده و انبوه بیماران بر روی زمین و چمن دراز کشیده‌اند.

-نمازخانه بیمارستان ها تبدیل به درمانگاه کرونا شده است.

-بسیاری از بیماران جدید نیاز فوری به بستری در ICU دارند اما حتی تخت ساده در چادرهایی برپا شده در محوطه بیمارستانها وجود ندارد و به همین دلیل بیماران جوان جان می‌دهند.

و سایه شوم مرگ براثر کرونا در ایران هر لحظه گسترده تر میشود….

آمار حقیقی مرگ براثر کرونا در ایران دو و نیم برابر بیشتر از ارقام رسمی

نظری بر آمار و ارقام:

حریرچی: هر ۲.۵ ثانیه یک نفر در ایران به کرونا مبتلا شده، و هر ۴ دقیقه یک تن جان خود را از دست میدهد.

عباس عبدی: مرگ و میر واقعی ۲ و نیم برابر بلکه بیشتر از ارقام رسمی است. مسأله کرونا را کوچک کردند، حالا مردم هزینه‌اش را می‌دهند.

دبیرکل خانه پرستار: وزارت بهداشت از هم فروپاشیده است. بستریهای بیمارستانها ۳ برابر ظرفیت آنهاست و به ازای هر هزار نفر جمعیت کمتر از ۱.۵ پرستار داریم.

موسویان پزشک و از عوامل حکومتی: با رسیدن موج‌های به‌هم پیوسته کرونا ساختار شبکه بهداشت و درمان کشور به شکل گریز‌ناپذیری به مرز فروپاشی رسیده است.

خبرگزاری ایرنا – ۱۵مرداد ۱۴۰۰: در حال حاضر ۲۸۵شهر در وضعیت قرمز، ۱۱۰شهر در وضعیت نارنجی، ۵۳شهر در وضعیت زرد قرار دارند. آمار بستریها وخیم‌ترین وضعیت از ابتدای کروناست، بیماران آی سی یو ۶۲۷۹ نفر، و آمار فوتی با ۴۵۸ بالاترین رقم از زمان شروع پاندمی است.

محمدرضا محبوب‌فر کارشناس حوزه سلامت و بحرانهای محیطی: بیش از چهار ماه از روزشمار پروژه احداث بزرگترین کارخانه واکسن سازی منطقه در گروه دارویی برکت با ظرفیت تولید ماهانه ۱۲میلیون دُز واکسن کرونا می‌گذرد. طبق این روزشمار اکنون باید ۱۳۶میلیون دز واکسن کرونا در ایران تولید می‌شد، اما این وعده نه تنها تا به امروز محقق نشده بلکه در روزهایی که نفس‌های ایران به شماره افتاده، سایه مرگ، مردم و کشور را احاطه کرده است. مرگ براثر کرونا در ایران بیداد می‌کند.

مقصر اصلی این وضعیت کیست؟

مقصران اصلی این اوضاع ناهنجار و اسف‌بار مسئولان حکومتی هستند که ارزشی برای جانهای مردم قائل نیستند. آنها از ابتدای پیدایش پاندمی کرونا، آگاهانه آن را لاپوشانی کرده و با سرپوش گذاشتن بر ابعاد پیشروی و حساسیت این ویروس کشنده، مردم را در برابر آن بی دفاع گذاشتند و اینک گورستانها دیگر جایی برای دفن اجساد هم ندارد.

روشن است که مقصر اصلی و مسئول از دست رفتن جان صدها هزار نفر از شهروندان ایرانی بعلت ممنوعیت ورود واکسن، کسی غیر از خامنه ای جنایتکار نیست.

خامنه‌ای در روز یک‌شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ به صراحت گفت که «واردات واکسن کرونای ساخت آمریکا و انگلیس به کشور ممنوع است.»

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

منبع: 
سایت جوانه ها
برگرفته از: 
نه به زندان - نه به اعدام
بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: