گزارشی از سونامی مرگ کرونا در ایران
20.08.2021 - 22:00

Missing media item.

به نقل از ؛کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، ۲۹ مرداد۱۴۰۰، سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات در گزارشی به وزیر بهداشت در مورد افزایش مرگ و میر افرادی که واکسن زده‌اند هشدار داده است.

به اعتراف این مرکز حکومتی، آمار مرگ افرادی که واکسن زده‌اند به ویژه شهروندان بالای ۶۰ سال، دهها برابر  استاندارد جهانی است! این هشدار نشاندهنده شکست کامل برنامه واکسیناسیون در ایران است.

عدم رعایت زمان بندی مناسب بین دو دوز واکسن، عدم رعایت همسانی بین واکسن دوز اول و دوم، استفاده از واکسن های دست ساز نهادهای غارتگر حکومتی یا استفاده از واکسن‌های نامعتبر و کم تأثیر کشورهای دیگر، از جمله عوامل موثر در بالا رفتن غیر معمول جانباختن واکسن زده ها در ایران است.

چرا مرگ واکسن زده ها در ایران از استاندارد جهانی بیشتر است؟ چرا کرونا در ایران فروکش نمی کند؟

شایان یادآوری است که علی خامنه ای در روز یک‌شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ به صراحت گفت که واردات واکسن کرونای ساخت آمریکا و انگلیس به کشور ممنوع است و با کوچک جلوه دادن پاندمی، راههای مقابله با آن را بست و مردم را وارد تونل مرگ کرد.

بدنبال بالا گرفتن آمار قربانیان کرونا در ایران، نزدیکان علی خامنه ای تلاش میکنند مسئولیت این بحران را به گردن دولت روحانی بیندازند.

از جمله مسعود خوانساری در توییتی که روز ۲۰ مرداد منتشر کرد نوشت:‌ «در فروردین امسال همه مقدمات واردات این مقدار واکسن با موافقت رئیس جمهور و ستاد کرونای تهران فراهم شده بود اما بدلایلی که تاکنون مشخص نشده وزارت بهداشت مانع از انجام این کار شد».

همگان میدانند که مسبب  اصلی وضعیت کنونی شخص علی خامنه ای است که عامدانه مردم را درگیر بحران مرگبار کرونا کرده است. روز حسابرسی از سران حاکمیت به دلیل نسل کشی در کشتارگاه کرونا نزدیک است.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

نه به زندان - نه به اعدام
سایت جوانه ها

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما