" محاکمه حمید نوری در استکهلم و جنبش دادخواهی"

جلسه تلگرامی جمعه۲۹ مرداد ۱۴۰۰
موضوع: محاکمه حمید نوری در استکهلم و جنبش دادخواهی
میهمان : مهدی ابراهیم زاده مسئول روابط بین الملل حزب چپ ایران (فداییان خلق)
لینک جلسه: https://t.me/joinchat/tV0lKV4J97UzZWY5

جلسه تلگرامی جمعه۲۹ مرداد ۱۴۰۰
موضوع: محاکمه حمید نوری در استکهلم و جنبش دادخواهی
میهمان : مهدی ابراهیم زاده مسئول روابط بین الملل حزب چپ ایران (فداییان خلق)
لینک جلسه: https://t.me/joinchat/tV0lKV4J97UzZWY5

سوالات مطرح شده : 

  • درود ! با توجه به اینکه این پرونده بنا به گفته خودتان اعم از طرح شکایت و وجود مستندات و حضور شاکیان و شاهدان یکی از کامل ترین پرونده هاست ، دلایل گوناگونی که موجب شده است این بازه زمانی 9 ماهه برای رسیدگی اختصاص یابد چیست ؟ آیا این مرور زمان موجب کاهش اهمیت این دادخواهی در نزد افکار عمومی نخواهد شد ؟
  • سازمان های سیاسی که اعضا و هوادارانشان در جریان اجرای فرمان جنایت بار خمینی قتل عام شده اند در این دادخواهی چه راه هایی را برای اجرای هر چه عادلانه تر این محاکمه به کار بسته اند ؟ آیا همکاری های لازم بین سازمان های سیاسی در راستای این دادخواهی دیده میشود ؟
  • از آنجا که نوری جنایتکار در این دادگاه دارای شخصیت حقوقی و نماینده دستگاه امنیتی - قضایی یک حکومت است ، آیا این امکان که دادگاه علاوه بر صدور حکم مجرمیت برای او قادر است احکامی در مجرمیت رژیم جمهوری اسلامی صادر کند و اگر چنین اراده ای در این دادگاه وجود داشته باشد انتظار مخالفین و آسیب دیدگان از سوی رژیم به ویژه خانواده های قربانیان این فاجعه ملی چه خواهد بود ؟
  • با درود به رفیق عزیز خانم طارانی ورفیق گرامی آقای ابراهیم زاده‌ مسئول محترم روابط عمومی ما. درآن سالها حاکمیت تعداد کمی از قبرها را به خانواده ها نشان میداد مثل رفیق مایوسف ایمانی که اقلیتی بود و تعداد زیادی از عزیزان دیگر را نشان نمی دادند بنظر شما دادگاه راهی را درپیش گرفته که کل حاکمیت را زیر سئوال ببرد
  • آقای کاوه موسوی چند شب پیش در کلاب هاوس چند نکته درباره پرونده حمید نوری و نقش مخرب ایرج مصداقی را ذکر کرد از جمله اینکه ابتدا و با دستگیری حمید نوری مصداقی پیام داده که اگر خبر توسط کس دیگری غیر از خودش اعلام شود ،پرونده را خراب خواهد کرد! آیا این حقیقت دارد ؟
  • ظاهرا دادگاه حمید نوری در سوئد تمرکز دارد به کشتار زندانیان سیاسی از سوی رژیم و آمران و عاملان آن در سال 67.

ولی از بدو حکمرانی حکومت ولایت فقیه شاهد کشتارهای بسیاری بوده ایم.

از جمله لشکر کشی ارتش به فرمان آقای خمینی در سال‌ اول انقلاب و اعدام 68نفر از مخالفین حکومت در روستای قارنا، اعدام میرشکاری ها و توماج ها و اعدامیان سال 60 از آن جمله اند.

آیا به نظر شما این دادگاه می‌تواند به نوعی دادخواهی کند از ناقضین حقوق بشر در حکومت اسلامی و تعمیم بدهد این نقض حقوق انسان‌ها را به بعد از انقلاب؟

  • اعدام‌های سال 67 در چنین دادگاهایی چرا اینقدر نسبت به اعدامهای سال‌های قبل و بعد از آن برجسته تر می‌شوند.
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: