فیروزآبادی و ورناصری دو غول ثروت و قدرت ایران که شکار کرونا شدند

آقای فیروزآبادی پیش از برکناری از ریاست ستاد کل نیروهای مسلح در مقایسه با برخی از دیگر منصوبان رهبر لحن حامیانه‌ای در قبال دولت حسن روحانی و توافق هسته‌ای (برجام) داشت. او از جمله با حمایت از آقای روحانی گفته بود: "رسانه‌هایی که به نوعی به نیروهای مسلح مرتبطند خطا می‌کنند و برابر مشی و منویات رهبری حرکت نمی‌کنند، باید روش‌خود را اصلاح کنند والا ما با آن‌ها برخورد می‌کنیم."
رسانه‌های رسمی در ایران خبر می‌دهند که سرلشکر حسن فیروزآبادی، رئیس سابق ستاد کل نیروهای مسلح ایران، بر اثر بیماری درگذشته است. او هنگام مرگ ۷۰ سال سن داشت. خبرگزاری ایسنا می‌گوید او به کرونا مبتلا بود.

 

 فیروزآبادی، که دانش آموخته پزشکی بود، از زمان آغاز رهبری  علی خامنه‌ای و با حکم او به مدت ۲۷ سال رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بود.

در سال ۱۳۹۵ آقای خامنه‌ای بالاخره ریس ستاد کل را تغییر داد و حسن فیروزآبادی را به عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب کرد.

از آن پس نقش او در تحولات ایران کمرنگ شد و جنجال رسانه‌ای پیرامون تصرف یک ویلای مصادره‌ای از آخرین موارد خبرساز درباره او بود.

فیروزآبادی و باقری

 

از آقای فیروزآبادی با عنوان سرلشکر بسیجی یاد می‌شد

آقای فیروزآبادی پیش از برکناری از ریاست ستاد کل نیروهای مسلح در مقایسه با برخی از دیگر منصوبان رهبر لحن حامیانه‌ای در قبال دولت حسن روحانی و توافق هسته‌ای (برجام) داشت.

او از جمله با حمایت از آقای روحانی گفته بود: "رسانه‌هایی که به نوعی به نیروهای مسلح مرتبطند خطا می‌کنند و برابر مشی و منویات رهبری حرکت نمی‌کنند، باید روش‌خود را اصلاح کنند والا ما با آن‌ها برخورد می‌کنیم."

کمی پس از رفتن او از ستاد کل نیروهای مسلح محافظه‌کاران وفادار به آیت‌الله خامنه‌ای آقای فیروزآبادی را درگیر یک رسوایی رسانه‌ای کردند و فاش شد که او ویلایی ۱۰ هزار متری را در لواسان در اختیار داشته است.

این ویلا را ستاد اجرایی فرمان امام، زیر نظر آیت‌الله خامنه‌ای، مصادره کرده و در اختیار آقای فیروزآبادی گذاشته بود.

خبرگزاری‌های فارس و تسنیم، که نزدیک به سپاه دانسته می‌شوند، در موج رسانه‌ای علیه حسن فیروزآبادی نقش داشتند.

ایرنا، خبرگزاری دولت ایران، در یادداشتی نوشته بود: "آیا فیروزآبادی تنها مسئولی است که از این املاک استفاده می‌کند و نقد او با مواضع سیاسی‌اش ارتباطی ندارد؟"

حسن فیروزآبادی در دوران جنگ ایران و عراق مقام‌های گوناگون نظامی و امنیتی داشت، هرچند خود مستقیما از افسران سپاه یا ارتش نبود.

آقای فیروزآبادی در آغاز کار محمود احمدی‌نژاد از حامیان سرسخت او بود اما بعدتر مانند اغلب وفاداران به آیت‌الله خامنه‌ای منتقد آقای احمدی‌نژاد شد.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: