"تاثیرات کرونا در وضعیت اموزش عمومی در ایران با نگاهی به نقش و جایگاه تشکلهای صنفی ..."

فایل صوتی جلسه تلگرامی با آقای محمد حبیبی
"تاثیرات کرونا در وضعیت اموزش عمومی در ایران با نگاهی به نقش و جایگاه تشکلهای صنفی در میان معلمان"
زمان جمعه ۲۶ شهریور
در کانال تریبون سرزمین من و گروههای مختلف تلگرامی از جمله گروه به یاد رفیق رئیس دانا برای اتحاد عدالتخواهان لینک زیر
https://t.me/joinchat/tV0lKV4J97UzZWY5

فایل صوتی جلسه تلگرامی با آقای محمد حبیبی

"تاثیرات کرونا در وضعیت اموزش عمومی در ایران با نگاهی به نقش و جایگاه تشکلهای صنفی در میان معلمان"
زمان جمعه ۲۶ شهریور
در کانال تریبون سرزمین من و گروههای مختلف تلگرامی از جمله گروه به یاد رفیق رئیس دانا برای اتحاد عدالتخواهان لینک زیر
https://t.me/joinchat/tV0lKV4J97UzZWY5

سوالات مطرح شده در جلسه تلگرامی در مورد کرونا  با آقای محمد حبیبی

 

 • درود  و خوشامد به شما - لطفا بفرمایید ارزیابی شما طی اجرای برنامه آموزشی شبکه شاد از کیفیت آموزش چیست و آیا در صورت ادامه ی چنین شرایطی و اجبار به ادامه آموزش از این شبکه چه تسهیلاتی برای معلمان و دانش آموزان برای بهتر شدن کیفیت آموزش باید به کار آید ؟
 • بنا به تجربه  حفظ برخی شرایط با استفاده از مسایلی چون جنگ و کرونا در طی زمان میتواند به ضد خودش علیه حافظین این شرایط تبدیل شود . ادامه وضع کرونایی و نشانه های خشم و کینه ی مردم از عوامل و تصمیم گیرندگان تحریم واکسن نیز قطعا موجب خشم و طغیان عمومی شده است . بهمبن دلیل ممکن است دولت اجرای واکسیناسیون را جدی بگیرد . با این حال  وظایف تشکل های مدنی در قبال بی تفاوتی و ناکارآمدی و همچنین اصرار بر تصمیم های ضد سلامت عمومی و عدم تکرار آن ها در آینده چیست ؟
 • بادرود به حضور هم صنفی گرامیم، سوالی را که شما می خواهم بپرسم،هرچند درارتباط با بحث نباشد،اما می تواند درارتباط با حضور شما دراین حیطه باشد. آیا شما اگنون شاغل در آموزش وپرورش هستید؟ نظر شما درمورد تشکل های زرد حاکمیت ساخته در عرصه آموزش و خواسته های صنفی چه می باشد؟ آموزش وپرورش درپسا کرونا با وجود حاکمیت اینکنونی چه می تواند باشد؟
 • درود بر شما معلم متعهد ،             ارزیابی شما از عملکر دهای  کانون صنفی معلمان ضعف ها و دستاورد  ها ی این کانون چیست و فکر می کنید چگونه معلمان می توانند به اهم خواسته ها ی به حق خود برسند آیا حرکت به سمت نشست با دیگر صنوف و تشکیل اتحادیه سراسری معلمان  راهکار خوبی است ؟
 • بادرود جناب حبیبی عزیز آیا باتوجه به اینکه آموزش هم درشرایط کرونا طبقاتی است، آیا آموزش لز،طریق تلویزیون  که امکان دست رسی برای اقشار محروم گسترده تر است ،بهتر نبود بجای برنانه "شاد"ازاین رسانه عموس استفاده میشد ،؟ هرچند یکطرفه است ،اما ازپوشش وسیع تری  برخورداراست بود.
 • با درود جناب اقای حبیبی مشکل کرونا با یک یا دو دور واکسن حل نخواهد شد تا زمانی که واکسنی که به صورت دایمی درست شود واین بیماری شرش از سر مردم کم شود تا اون زمان که ممکن است جندین سال هم طول بکشد چه راهکاری برای این مشکل اموزش پیش بینی می فرمایید با سپاس
 • در حال حاضر گفته میشود در مهر با پیک ۶ روبرو خواهیم بود و عملا واکسیناسیون جواب این جهش ها ر نمیدهد و کودکان در کلاسهای حضوری واز اینکه مسلم انطور که باید شرایط حفاظت خود را نمیتوانند درست انجام بدهند فکر نمیکنید باز کرونا در بجه ها مخصوصا سنین پایین گسترش پیدا کند
 • شما فرمودید جامعه مدنی بعد از واکسیناسیون تقویت خواهد شد. آیا پویایی حرکت های اجتماعی در گرو چنین حوادثی است؟ یا دلایل دیگری می‌تواند در شکل گیری حرکات اجتماعی موثر باشد؟
 • آقای حبیبی تشکل هایی که شما تحت عنوان شوراه همکاری کانون های صنفی در سطح استان ها دارید در واقع کار همان اتخادیه ها را انجام می دهد با نامی دیگر  فقط لطفا توضیح دهید نوع روابط اینها در استان ها و در بین استان ها و کشوری چگونه است ؟
 • درود خوش بختانه با توجه به سابقه در خشان معلمان از سال های ۱۳۲۰ و ۴۴ به بعد و تشکل های واقعی معلمان  و اعترا ضات به حق صنفی آنها که به کشتن دکتر خانعلی منجر شد ( روز معلم ۱۲ اردی بهشت ) و در ادامه آن کانون صنفی معلمان ایران بعد از انقلاب فکر نمی کنید باید از تجارب این کانون های مستقل بعنوان تشکل واقعی معلمان درس های بزرگی گرفت ؟
 • آقای حبیبی گرامی لطفا بفرمایید  وضع بخش خصوصی (مدارس و دبیرستان ها ) در طول این مدت چگونه بوده است آیا علی رغم دریافت شهریه های کلان خدماتی فراتر از بخش دولتی انجام داده اند
 • کانون مستقل معلمان دریک انتخابات آزاد هیئت رئیسه کانون را انتخاب نمود گرچه اکثر اعضاء منتخب از معلمین پیشگام( هواداران فدائیان خلق ) بودند اما از دیگر گروه ها نیز تعدادی حضور داشتند ،که چپ های پیکاری تلاش میکردند بیشتر مواضع سیاسی خودرا اعمال کنند ، اما اکثریت هیئت رئیسه با تفکر فدائیان معتقد بودند بیشتردرجهت منافع وخواسته های کل معلمین علیرغم گرایش سیاسی موضع گیری شود، هرچند  نسبت به مسائل مربوط به مواضع ضد مردمی نظام حاکم مطالبی   درنشریه کانون مستقل معلمان  درج میشد
 • کانون مستقل معلمان دریک انتخابات آزاد هیئت رئیسه کانون را انتخاب نمود گرچه اکثر اعضاء منتخب از معلمین پیشگام( هواداران فدائیان خلق ) بودند اما از دیگر گروه ها نیز تعدادی حضور داشتند ،که چپ های پیکاری تلاش میکردند بیشتر مواضع سیاسی خودرا اعمال کنند ، اما اکثریت هیئت رئیسه با تفکر فدائیان معتقد بودند بیشتردرجهت منافع وخواسته های کل معلمین علیرغم گرایش سیاسی موضع گیری شود، هرچند  نسبت به مسائل مربوط به مواضع ضد مردمی نظام حاکم مطالبی   درنشریه کانون مستقل معلمان  درج میشد. 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: