مرگ مشکوک دو زندانی در زندان ویلاشهر اصفهان

زندان ویلاشهر اصفهان
در پی گسترش کرونا، مرگ مشکوک دو زندانی در زندان ویلاشهر اصفهان و لاپوشانی مسئولان زندان موجب افزایش نگرانیها در این زندان شده است.

به نقل از :به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام به نقل از منابع مطلع، بعدازظهر روز سه شنبه ۳۰ شهریورماه ۱۴۰۰ در زندان ویلاشهر اصفهان، دو زندانی به طرز مشکوکی جان باختند. یک زندانی به نام حسن قاسمی ۴۴ ساله ناگهان به زمین افتاده و پس از چند دقیقه دچار ایست قلبی شده و جان می‌دهد. همچنین روز جمعه ۱۹ شهریورماه نیز یک زندانی ۵۷ ساله به نام علیرضا یگانه در خواب دچار ایست قلبی شده و جان می سپارد.

این منبع اضافه کرده است که: هر دو این زندانیان علائم کرونا داشتند و از آن رنج می بردند ولی عوامل زندان هیچ توجهی به این دو جهت رسیدگی و درمان نکردند و همین امر موجب جان باختن این دو زندانی شد.

عوامل زندان از ذکر علت مرگ زندانیانی که در زندان به علت کرونا فوت می‌کنند، ممانعت بعمل می‌آورند و به دروغ دلایل دیگری را به خانواده اعلام می‌کنند.

زندان ویلاشهر اصفهان که یکی از اردوگاههای کار و بهره کشی از زندانیان در اصفهان می باشد، در فاصله ۳۰ کیلومتری اصفهان و در شهرک صنعتی منتظریه در ویلاشهر اصفهان واقع شده است. یادآوری می‌کنیم که در این زندان هیچگونه امکانات بهداشتی و پزشکی وجود ندارد.

در حال حاضر بیش از ۲۰۰ زندانی در این زندان محبوس هستند و اکثر آنان به ویروس کرونا مبتلا شده اند ولی هیچ اقدامی برای رسیدگی یا قرنطینه کردن آنان صورت نمی گیرد.
این منبع افزوده است روزهای گذشته طی دو مرحله از ۵۰ نفر از زندانیان تست کرونا گرفته شده که نتیجه آزمانش بیش از ۱۰ نفر از آنها مثبت بوده است. پس اعلام نتیجه این ۱۰ نفر، عوامل زندان از گرفتن تست سایر زندانیان خودداری کردند.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید

https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

 

منبع: 
سایت جوانه ها
برگرفته از: 
نه به زندان - نه به اعدام
بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: