یک دروغگوی بزرگ رئیس "صدا و سیما" شد

ظاهرا هر آنچه که "صدا و سیما" با بودجه عظیم چند میلیارد دلاری سالانه خود از بیت المال برای تبلیغ برای جناح آقای خامنه‌ای، ابراهیم رئیسی، و "دولت پنهان" انجام داده است، از تبلیغ برای رئیسی گرفته، تا دروغ گفتن درباره نیروهای‌های مخالف "دولت پنهان" و مذاکرات هسته ای، هنوز برای آقای خامنه‌ای کافی‌ نبوده است. دوره پنج ساله ریاست عبدالعلی‌ عسگری بر "صدا و سیما"پایان یافت و، برخلاف رسم خود، آقای خامنه‌ای که معمولا مدیران ارشد را برای دو دوره منصوب می‌کند، ریاست عسگری را تمدید نکرد.
 
دوستان سلام: ظاهرا هر آنچه که "صدا و سیما" با بودجه عظیم چند میلیارد دلاری سالانه خود از بیت المال برای تبلیغ برای جناح آقای خامنه‌ای، ابراهیم رئیسی، و "دولت پنهان" انجام داده است، از تبلیغ برای رئیسی گرفته، تا دروغ گفتن درباره نیروهای‌های مخالف "دولت پنهان" و مذاکرات هسته ای، هنوز برای آقای خامنه‌ای کافی‌ نبوده است. دوره پنج ساله ریاست عبدالعلی‌ عسگری بر "صدا و سیما"پایان یافت و، برخلاف رسم خود، آقای خامنه‌ای که معمولا مدیران ارشد را برای دو دوره منصوب می‌کند، ریاست عسگری را تمدید نکرد.
ولی‌ نکته مهم جانشین عسگری میباشد. آقای خامنه‌ای پیمان جبلی را به سمت جانشین او منصوب نمود. جبلی مدیر پرس تی وی بود که در زمان مذاکرات هسته‌ای دائما برای تخریب مذاکرات هسته‌ای دروغ پخش میکرد. در این موارد پرس تی وی همیشه ادعا میکرد که "منابع آگاه" اخبار -- دروغ‌ها -- را در اختیار آن قرار داده ا‌ند. کار به جایی‌ رسید که آقای عباس عراقچی، مذاکره کننده ارشد ایران، در توییتی نوشت، "نمیدانم منبع مطلع پرس تی وی در وین کیست، اما هر که که هست مطلع نیست."
بعنوان مثال، یکی‌ از آن دروغ‌ها این بود: "آمریکا خواستار تخریب سانتریفیوژهای نسل جدید ایران شده است،" که دروغ بود چون بر طبق برجام ایران باید آنها تحت نظارت اژانس بین المللی انرژی هسته‌ای انبار کند." دروغ دیگر: "آمریکا فقد قصد رفع موقت تحریم‌ها را دارد،" که آنهم دروغ بود، چون نه تیم مذاکره کننده ایران اینرا قبول میکرد -- در حقیقت آقای روحانی گفت که درباره رفع تحریم‌ها به توافق رسیده بودند، ولی‌ لایحه مجلس که قصد آن فقط جلوگیری از توافق بود، مانع از آن شد -- و نه تیم آمریکا هرگز چنین چیزی را بیان کرد.
تمامی مهره‌ها را آقای خامنه‌ای برای رئیسی و پسر خود مجتبی خامنه‌ای چیده است. هر کسی‌ که با این طرح مخالف کند، و یا از نظر آنها به اندازه کافی‌ همراه نباشد، از کار برکنار میشود. بسیار خوب، دیگر هیچ بهانه‌ای برای این جناح و "دولت پنهان" باقی‌ نمانده است. ببینیم چه گلی به سر مردم میزنند. ولی‌ امیدوار نباشید. اینها برنامه درستی‌ برای کشور ندارند. حتی اگر هم داشتند، اجرا کننده آنرا ندارند. فساد هم که ساختاری شده، و حتی جان مردم در رابطه با کووید و واکسن، و ورود و یا عدم ورود آن مورد معامله قرار گرفت.
خداوند به داد مردم برسد، و شر دشمنان داخلی‌ و خارجی‌ را از سر آنها کم کند.
Kan være et billede af 1 person og tekst
 
رئیس دو تلویزیون ورشکسته، رئیس جدید صدا و سیما شد!
پیمان جبلی، رئیس تلویزیون پرس‌تی‌وی و رئیس تلویزیون العالم در لبنان به ریاست صدا و سیمای جمهوری اسلامی منصوب شد. این هر دو تلویزیون سال گذشته به علت ورشکستگی مالی و محتوایی و عدم جذب مخاطب در آستانه تعطیلی قرار گرفتند.
پیمان جبلی، دانش‌آموخته دانشگاه امام صادق است و معاونت برون مرزی صدا و سیما و نیز معاونت سعید جلیلی در شورای عالی امنیت ملی را در کارنامه‌اش دارد.
رهبر جمهوری اسلامی در حکمش از او خواسته است تا «هدایت فرهنگی، تقویت روحیه و احساس هویت ملی و انقلابی، ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی و افزایش همبستگی ملی» را در اولویت قرار دهد. این در حالی است که جریان سیاسی متبوع رئیس جدید صدا و سیما «جبهه پایداری» است که به دفاع از سیاست‌هایی ناسازگار با منافع ملی و همبستگی ملی شهرت دارد.
پیمان جبلی در شرایطی به صدا و سیما می‌رود که بودجه این نهاد در لایحه بودجه امسال با افزایشی ۲۴ درصدی افزون بر ۳.۳۸۴ میلیارد تومان است که این عدد معادل حدود ۲۵ درصد از اعتبارات امور فرهنگ، تربیت بدنی و گردشگری است.
*کلمه
 
برگرفته از: 
از صفحه فیسبوکی محمد سمیعی
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: