پول خرید نان نداریم؛ سخنان دردناک کارگران شهرداری کوت عبدالله

کارگران معترض شهرداری کوت عبدالله
کارگران شهرداری کوت عبدالله ۴ ماه بدون حقوق، توانایی خرید نان شب برای فرزندان‌شان را هم ندارند
اعتراضات کارگران شهرداری کوت عبدالله اهواز همچنان ادامه دارد. کارگران می‌گویند: «پول خرید نان نداریم».

وقتی پای درددل کارگران شهرداری کوت عبدالله می‌نشینیم، به ظلم و ستمی که بر آنها می‌رود، پی خواهیم برد. از کارگری که پول خرید نان ندارد تا کارگری که در انتظار دریافت حقوق سکته می‌کند. این‌ها فقط قسمت ناچیزی از درد این کارگران است.

این کارگران از خردادماه امسال تاکنون حقوق دریافت نکرده‌اند و بخش زیادی از مطالبات مزدی عقب‌افتاده سال قبل نیز به حساب‌شان واریز نشده است.

تا کنون، حقوق‌های مهر و آبان سال ۹۹ پرداخت نشده و عیدی و سنوات ماه بهمن و  اسفند ۹۹ نیز کامل پرداخت نشده است. در سال جدید هم مطالبات ماه فروردین و اردیبهشت به ‌صورت علی‌الحساب پرداخت شده که اصلا کافی نیست.

به گفته آنان: «نه تجمع مقابل استانداری، نه مذاکره با شورای شهر، هیچ یک جواب نداد».

کارگران شهرداری کوت عبدالله طی سال جاری نزدیک به ۹ تجمع اعتراضی برگزار کرده‌اند.

پیگیری‌های فراوان، مراجعه‌های مستمر به نهادهای دولتی و تجمع‌های اعتراضی تاکنون بی‌نتیجه مانده است. هنوز حقوق عقب‌افتاده ۳۰۰ کارگر شهرداری کوت عبدالله پرداخت نشده است.

کارگـران شـهرداری کـوت عبدالله به حمایت شهرداری از پیمانکاران اشاره می‌کنند. آنها می‌گویند: «نظارت قانونی بر عملکرد پیمانکاران وجود ندارد. وقتی که این نظارت از طرف دستگاه نظارت وکارفرما یا همان شهرداری نباشد، پیمانکار نیز به اجرای تعهداتش پایبند نیست.»

پیش‌تر در ۳۰ شهریورماه، در تجمع کارگران، شورا و شهرداری به آنها وعده دادند که طی یک هفته مشکل حقوقی کارگران را حل کنند. اما یک هفته گذشت خبری نشد و تاکنون حقوقی به آنها پرداخت نشده است.

اکنون کارگران می‌گویند: «به خدا کلافه شدیم. ۴ ماه بدون حقوق. چی بخوریم؟ خرج ومخارج زن و بچه‌ها را ازکجا تهیه کنیم؟ مدرسه‌ها در حال بازگشایی است و ما پولی در بساط نداریم».

کارگران طی این سالیان بارها برای دستمزد ناچیز خود به هر نهادی که در دسترس بود مراجعه کرده‌اند. اما اکنون از همه جا قطع امید‌ کرده و قصد دارند به تهران آمده و به تجمع در برابر مجلس و سایر نهادهای دولتی ذیربط دست بزنند.

منبع: 
سایت ایران کارگر
برگرفته از: 
سایت ایران کارگر
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: