قطع تماس زندانیان سیاسی در زندان تهران بزرگ بعد از ضرب و جرح آنان
11.10.2021 - 22:19

Missing media item.

به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام از ظهر روز یکشنبه ۱۸ مهرماه ۱۴۰۰، تماس زندانیان سیاسی زندان تهران بزرگ قطع شده و زندانیان مضروب و مجروح امکان تماس با خانواده هایشان را ندارند. این امر باعث نگرانی شدید خانواده ها شده و نگران سلامت و جان فرزندانشان هستند.

مسئولان زندان تهران بزرگ، پس از دومین حمله و هجوم توسط ارازل و اوباش اجیر شده به سایر زندانیان در سالن ۱۰ تیپ ۲، تماس زندانیان را قطع کرده اند تا هیچ خبری از جنایت سازمانیافته‌ای که در این زندان علیه زندانیان سیاسی در حال وقوع است، به بیرون درز پیدا نکند.

خانواده ها و نزدیکان زندانیان سیاسی زندان تهران بزرگ، در نگرانی از سلامت فرزندانشان به سر می برند. یکی از خانواده های زندانیان سیاسی به کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام می گوید: «دارند فرزندان ما را می کشند چه کسی به داد فرزندان ما می رسد».

بر اساس اخبار رسیده، صبح روز یکشنبه ۱۸ مهرماه ۱۴۰۰، وکیل بند و جیره مواجب بگیران رئیس زندان، در سالن ۱۰ تیپ ۲ این زندان، به گروه دیگری از زندانیان بصورت وحشیانه‌ای حمله کرده و اقدام به ضرب و شتم آنها نمودند.

در پی این درگیری مسئولان زندان۶ زندانی دیگر با اسامی حسین قشقایی، حجت الله رافعی، مرتضی اولنگی، رضا صلواتی، میثم غلامی، مهران دلفان‌آزادی را به سالن ۹ موسوم به حسینیه زندان منتقل کردند. این مکان دربسته بوده و قوانین انفرادی بر آن حاکم است.

این ۶ زندانی معترض بودند که در سالن ۱۰ از دست اراذل و اوباش وابسته به باند مافیای مسئول زندان، امنیت ندارند و جانشان در خطر است. به این ترتیب آمار ضرب و شتم شدگان در این زندان به ۱۴ نفر رسیده است.

از آن زمان تاکنون به زندانیان سیاسی اجازه تماس با خانواده ها داده نشده است.

روز شنبه ۱۷ مهرماه ۱۴۰۰، اوباش وابسته به باند مواد مخدر رئیس زندان، با حمله به زندانیان سیاسی و شکستن فلاسک و زدن قمه بر سر آنان، اقدام به ضرب و جرح آنها کردند.

طی این حمله که به منظور کشتن این زندانیان انجام شده بود، زندانی سیاسی پویا قبادی، در ناحیه سر از سه قسمت دچار شکستگی و آسیب دیدگی شد و منجر به ۶ بخیه گردید. این زندانی تاکنون از انتقال به بیمارستان محروم بوده است.

همچنین زندانی سیاسی اکبر باقری از ناحیه سر و کتف مجروح شده و بخیه خورده است.

اوباش تحت فرمان رئیس زندان، در هنگام ضرب و شتم، با عربده کشی خطاب به زندانیان سیاسی می گفتند: «نبینم که دیگر کسی حرفی علیه خامنه ای بزند».

به این ترتیب روشن می شود که این اقدامات سرکوبگرانه و مجرمانه در زندان تهران بزرگ، کاملا سازمانیافته و با طرح و برنامه ریزی رئیس زندان و رئیس تیپ ۲ بوده است، تا به این ترتیب پس از وقوع هر حادثه‌ای، زندانیان را مقصر جلوه بدهند.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

 

 

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

نه به زندان - نه به اعدام
سایت جوانه ها

مطالب مرتبط:

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما