اهالی محروم زلزله زده اندیکا گرسنه و بی سرپناه در میان آوار خانه‌های سنگی + فیلم

پیرمرد زلزله زده اندیکا
بعد از گذشت یک هفته از زلزله شدید شرق خوزستان مردم اندیکا همچنان گرسنه و بی‌سرپناه در میان آوار خانه‌های سنگی به انتظار کمک به‌سر می‌برند.
تصاویر و فیلم‌های تکان‌دهنده‌ای از این مردم بی‌پناه به نمایش گذاشته شده است که عمق فقر و اختلاف طبقاتی در حاکمیت کنونی را به خوبی نشان می‌دهد.

وضعیت تکان‌دهنده زنان و مردان محروم منطقه اندیکا بعد از ۷ روز که از زلزله می‌گذرد.

روز هفدهم مهر زلزله‌ای به قدرت ۵.۷ ریشتر بخش‌هایی از شرق و شمال شرقی خوزستان و استان چهارمحال و بختیاری را لرزاند.

به گفته مجتبی یوسفی نماینده مجلس از خوزستان، بیش از ۷۰۰ خانه منطقه زلزله‌زده اندیکا که بیشتر آنها از جنس سنگ و چوب بوده کاملا تخریب شده و سایر خانه‌ها نیز آسیب جدی دیده است.

روزنامه آرمان نیز روز ۲۲ مهر به نقل از یکی از شهروندان اندیکا نوشت: «بیشتر مردمی که خودش به آنها سرکشی‌ کرده چادر ندارند. چادر پیشکش، حتی لباس گرم هم ندارند. لباس هم پیشکش، خیلی‌ها حتی غذا ندارند که از قبل هم نداشته‌اند و همیشه نیمه‌سیر بوده‌اند. اما اگر برف بیاید، اگر چهره اندیکا و چلو مثل همیشه زمستانی شود، وای به مردم بی‌خانه، وای به مردم بی‌چادر و بی‌لباس و بی‌خوراک».

همدلی نیز با اعتراف به فساد درون حاکمیت در ۲۰ مهر نوشت: «مایه شرمندگی و سرافکندگی متولیان است...دیدن مدارس، منازلی سنگ و گلی... از جنس غارنشینی را می‌توان بخش کوچکی از ناکارآمدی‌ها، بی‌تفاوتی‌های فسادآور و فقر عمومی دانست، که در اثر افشاگری نزولات آسمانی و زلزله‌ها به افکار عمومی منتقل می‌شوند».

این‌ها فقط گوشه‌ای از فقر فراگیر در گوشه و کنار این مملکت است.

مملکتی که در دست بی‌رحم‌ترین دزدان و غارتگران تاریخ ایران گرفتار آمده است.

 

 

 

منبع: 
سایت ایران کارگر
برگرفته از: 
سایت ایران کارگر
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: