نخست‌وزیر اسرائیل در روسیه با ولادیمیر پوتین دیدار کرد

این سفر با تلاش‌های بین‌المللی برای ازسرگیری مذاکرات برجام همزمان شده است. تحولات سوریه و ایران و پرونده هسته‌ای آن از موضوعات گفتگوی رهبران روسیه و اسرائیل خواهد بود. سفر آقای بنت به روسیه در حالی انجام شده که آویگدور لیبرمن، وزیر دارایی اسرائیل، هشدار داده که هیچ توافقی، برنامه هسته‌ای ایران را متوقف نمی‌کند.

 

نفتالی بِنِت، نخست‌وزیر اسرائیل برای دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه وارد این کشور شد.

هواپیمای حامل آقای بنت صبح روز جمعه ۲۲ اکتبر، در شهر ساحلی سوچی در غرب روسیه به زمین نشست.

این اولین ملاقات حضوری رهبران اسرائیل و روسیه از زمان روی کار آمدن آقای بنت است.

آقای بنت که به دعوت آقای پوتین به روسیه سفر کرده، پیش از ترک اسرائیل گفت: "روابط روسیه و اسرائیل رکن مهمی در سیاست خارجی دولت اسرائیل است."

او موقعیت خاص روسیه در منطقه و جهان را علت این مساله خواند و افزود که اهمیت روسیه همچنین به این دلیل است که "یک میلیون روس زبانی که در اسرائیل زندگی می‌کنند مثل پل ارتباطی میان دو کشور هستند."

این سفر با تلاش‌های بین‌المللی برای ازسرگیری مذاکرات برجام همزمان شده است. تحولات سوریه و ایران و پرونده هسته‌ای آن از موضوعات گفتگوی رهبران روسیه و اسرائیل خواهد بود.

سفر آقای بنت به روسیه در حالی انجام شده که آویگدور لیبرمن، وزیر دارایی اسرائیل، هشدار داده که هیچ توافقی، برنامه هسته‌ای ایران را متوقف نمی‌کند.

او رویارویی نظامی با ایران را اجتناب‌ناپذیر دانسته و آن را تنها راه جلوگیری از دستیابی ایران به توان هسته‌ای خوانده است.

توضیح ویدئو،

هشدار اسرائیل عیله ایران تا چه اندازه جدی است؟

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: