برای برداشتن سه بسته بادام هندی به ۱۰ ماه حبس و ۴۰ ضربه شلاق محکوم شد
24.10.2021 - 12:46

به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، مردی که پدر سه کودک خردسال است، به اتهام برداشتن سه بسته بادام هندی از یک مغازه، به ۱۰ ماه حبس و ۴۰ ضربه شلاق محکوم شد. این مرد پدر سه کودک خردسال است.

در سندی که در رابطه با تصمیم دادگاه صادر شدهنوشته شده است: « فیلم مضبوط متهم همه وسایل خریداری شده را داخل پلاستیک قرار داده و صرفا اموال مسروقه را داخل جیب خود قرار میدهد، ارتکاب بزه توسط متهم محرز میباشد. با رعایت ماده ۲ قانون کاهش مجازات حبس تعزیری ناظر بر ماده ۱۸ قانون مجازات اسلامی بلحاظ تاثیر تعذیر بر متهم جهت اصلاح و تنبه متهم توجها به مواد ۲، ۱۲، ۱۴، ۱۸، ۱۹، ۲۷، ۱۶۰، ۱۶۴، ۱۷۱، ۱۷۲، ۲۱۱ و ۲۱۲ قانون مجازات اسلامی و مستندا به مواد ۶۵۶ و ۶۶۷ قانون مجازات اسلامی( کتاب تعزیرات و مجازات های بازدارنده) متهم را به تحمل ده ماه حبس تعزیری و چهل ضربه شلاق تعزیری استرداد عین اموال مسروقه یا رد مثل یا قیمت آن در صورت فقدان عین محکوم مینماید. رای صادره حضوری و ظرف بیست روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی در محاکم محترم تجدید نظر دادگستری … میباشد».

حکم ۱۰ ماه حبس و ۴۰ ضربه شلاق

لازم به ذکر است که معاون اجتماعی وزارت تعاون، در گزارشی اعلام کرد که تا سال ۱۳۹۹، ۲۶ میلیون نفر از جمعیت کشور در فقر مطلق زندگی می‌کردند.

بر پایه این گزارش، با توجه به این‌که خط فقر در سال ۹۹ با افزایش ۳۸ درصدی به یک میلیون و ۲۵۴ هزار تومان رسیده بود انتظار می‌رفت تا پایان این سال و با توجه به شیوع گسترده کرونا در کشور و خروج حدود دو میلیون نفر از بازار کار، تعداد افرادی که در فقر مطلق زندگی می‌کردند از ۲۶ میلیون نفر به حدود ۳۰ میلیون نفر برسد.

بر این اساس اگر میانگین ۳.۲۴ برای هر خانوار در نظر گرفته شود (همان رقم اعلام شده در گزارش وزارت کار) برآورد می‌شود حدود ۱۰ میلیون خانوار زیر خط فقر زندگی می‌کنند. (خبرگزاری ایلنا ۲۹ مهر ۱۴۰۰)

بنابراین مقصر وضعیت فقر این سرزمین سران حکومت چپاولگری هستند که سالها است ثروت و دارایی مردم را به غارت برده و اینک سفره‌های مردم را نیز خالی از نان گذاشته‌اند. شرایط در ایران به گونه‌ای است که یک پدر توان تهیه حداقلهای زندگی را برای فرزندانش ندارد. در مقابل آقازاده ها پول های مردم را میلیاردی اختلاس می کنند.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کانون حقوق بشری نه به زندان
برگرفته از:
نه به زندان - نه به اعدام
سایت جوانه ها

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما