اخراج ۱۲۶ تن از معلمان خرید خدمات در استان چهارمحال و بختیاری

معلمان خرید خدمات استان چهارمحال و بختیاری
با گذشت یک ماه از شروع سال تحصیلی جدید، ۱۲۶ تن از معلمان خرید خدمات آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری اخراج شده‌اند
معلمان خرید خدمات اخراج شده، هر کدام بین ۳ تا ۸ سال سابقه کار دارند. آنها به‌صورت خرید خدمات با حقوق‌های زیر یک میلیون تومان و بیمه‌های ۱۰ و ۱۵ روز در ماه مشغول به کار بودند.

یکی از معلمان اخراجی می‌گوید: «در استان ما خبر تعدیل‌مان را از تابستان به همه ما اعلام کردند. اما هرچقدر پیگیری انجام دادیم نتیجه‌ای حاصل نشد.»

معلم اخراجی دیگری از شهرکرد پیگیری‌هایشان را اینگونه تشریح کرد. وی گفت: «بارها به اداره کار، نواحی شهرستانی منطقه خودمان، اداره کل آموزش و پرورش، فرمانداری، استانداری و در نهایت وزارت‌خانه و مجلس مراجعه کردیم. ولی تاکنون جواب مشخصی به ما داده نشده است.»

او افزود: «من با ۴ سال سابقه در پایه اول و با حقوق ۵۰۰ هزار تومان و ۱۰ روز بیمه کار کردم.»

به گفته معلمان خرید خدمات اخراجی، اداره کل آموزش و پرورش به بهانه مازاد نیرو اقدام به اخراج این معلمان کرده است.

معلمان اخراج شده می‌گویند که به‌رغم کمبود معلم، آموزش و پرورش با اخراج این معلمان، به‌جای آنها بازنشستگان را به‌کار گرفته است.

یک معلم که ۶ سال سابقه کار دارد، گفت:

«ما هر سال مراحل گزینش را طی می‌کردیم. ولی از تابستان امسال به ما معلمان خرید خدمات گفتند طرح شما حذف شده است و دیگر به شما نیاز نداریم.»

یک معلم اخراجی که در وضعیت روحی نامساعدی به‌سر می‌برد، گفت: «مسئولان به ما می‌گویند ما در رابطه با مشکل شما مسئولیتی نداریم. این در حالی است که موسسات بدون مجوز اداره کل، قادر به گرفتن نیرو نبودند.»

او در رابطه با وضعیت بیمه و پرداخت ناقص حقوق گفت که بیمه‌های ما ۵ و ۱۰ روزه است و پایه حقوقی ما بالای ۲.۵ میلیون تومان ثبت شده بود. اما دریافتی ما زیر یک میلیون بوده و بین ۵۰۰ الی ۹۰۰ هزار تومان دریافت می‌کردیم.

وی با ۳ سال سابقه کار، با بیان اینکه یک سال است حقوق دریافت نکرده است، گفت: «مرکز ماه به ماه به ما پرداخت نمی‌کند و سال به سال حقوق دریافت می‌کنیم و خود بنده یک سال است حقوقی دریافت نکردم.»

منبع: 
سایت ایران کارگر
برگرفته از: 
سایت ایران کارگر
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: